Chessie

 

 

Obrázky z kolejiště velikosti H0

Obrázky pro tuto stránku poslal pan Ivan Stasa z Ohia, který tímto připíjí všem modelářům na zdraví. Pořídil je na svém domácím H0 kolejišti, které je situováno do Západní Virginie let sedmdesátých a modeluje především dráhu Chessie. Kolejiště se rozkládá na ploše 6.7 x 5.8 metru, provoz zajišťuje asi 80 lokomotiv. Kolejiště má klasické americké uspořádání, tj. rozkládá se podél stěn místnosti pro tento účel zvlášť vyčleněné. To je nejlépe vidět na prvních dvou fotografiích, kde je patrný i prostor pro obsluhu, který zbývá uprostřed místnosti. Všimněte si také, že kolejiště je umístěno výše, než je u nás zvykem. Je to proto, aby se i úhel pohledu na kolejiště blížil podmínkám při pozorování skutečné krajiny a kolejiště působilo ještě realističtějším dojmem.

Jako vzpomínku na původní vlast Ivan postavil také kousek Posázavského pacifiku, k němuž má i odpovídající park vozidel. Prolínání obou zemí symbolizují i následující obrázky.

 


Nejen Bill, ale i vy můžete obdivovat Ivanovo kolejiště. Na tomto obrázku je zvlášť dobře vidět výšková dispozice kolejiště vůči očím pozorovatele. Za pozornost stojí i provedení a umístění ovládacího panelu.


Pohled na část Ivanova parku parních lokomotiv ČSD.


Albatros postává u uhelného bunkru firmy Burk & Stasa Coal Company v Západní Virginii - situace, která může nastat jen doma na kolejišti. Ale nebýt jména podniku a příliš americky vyhlížejícího kotle v popředí, tak nikdo nepozná, že předlohou nebyl například nějaký vápencový lom u Berouna...


Ještě jeden podobný pohled do Posázavské Virginie.


Dvojice moderních lokomotiv typu C 44-9W společnosti CSX. Tohle už je pravá (1:87) Virginie - nebo ne? Snad pomůže další obrázek. (Spíš ne.)


Jiný pohled na totéž místo. Až najdete spolehlivé vodítko jak rozlišit Posázaví od Virginie, dejte vědět.


Posázavský pacifik zatím mizí v dáli.

A to je zatím všechno. Třeba nám Ivan zase někdy něco pošle...

Ivan není jediným zámořským modelářem zabývajícím se našimi drahami. Dalším z nich je například Jan Trčka z Kanady, jehož kolejiště si také můžete prohlédnout na našich stránkách.

 

nahoru
Stará titulní
Kadee
Intermountain
Life-Like
Korkové lože
M-M u nás
H0n3
H0e
Mokrá n. Soupr.
Chessie
Jeseníky
Jeseníky 2
Rocky Mountains
S 699.001
740.122
Ceník Ameriky

 

 

Home ] Stará titulní ] Kadee ] Intermountain ] Life-Like ] Korkové lože ] M-M u nás ] H0n3 ] H0e ] Mokrá n. Soupr. ] [ Chessie ] Jeseníky ] Jeseníky 2 ] Rocky Mountains ] S 699.001 ] 740.122 ] Ceník Ameriky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.