Rozpojovače

 

 

Rozpojovače pro rozchod 6.5 mm

pro spřáhla Magne-Matic

Pro rozchod 6.5 mm se vyrábí jediný typ rozpojovače, označený katalogovým číslem MTL 988 00 211 (dříve 921). Je určen k montáži pod kolej (je přibližně stejně široký, jako pražcový rošt). Kromě toho je možné koupit kolej na které je rozpojovač již namontován.

Dříve jsem zde psal také o rozpojovači k montáži na pražce, mezi kolejnice. Jeho obrázek jsem si dokonce stáhl ze stránek výrobce (viz níže). Jak jsem se ale velikostí Z začal zabývat podrobněji, ukázalo se, že se nic takového koupit nedá. Je pravděpodobné, že rozpojovač 921 dříve vypadal jinak, a na pražce se opravdu montoval. Dnes už se každopádně nic takového nevyrábí.


Rozpojovač - permanentní magnet vhodný pro umístění pod kolej rozchodu 6.5 mm. Balení č.kat. MTL 988 00 211 (dříve 921) obsahuje 2 kusy (foto Micro-Trains).

Změn je ostatně více. V návodu k současné podobě rozpojovače se například píše, že pokud je pro některé konkrétní umístění rozpojovač moc dlouhý, je možné ho zkrátit.odlomením obou konců. Pro ten účel jsou na spodní straně rozpojovače rysky - vruby, podle kterých se koncové části snadno odlomí (např. pomocí kleští). Tak ne přátelé, na rozpojovačích, které mám aktuálně skladem nic takového není.


Rozpojovač pod tvarovatelnou kolejí MTL.


Rozpojovač MTL 988 00 211 (dříve 921) je skoro stejně široký jako tvarovatelná kolej MTL.


No a takhle vypadá pytlík ve kterém se rozpojovače prodávají.

původní provedení rozpojovače?

Jak bylo napsáno výše, dříve se uvádělo, že rozpojovač 921 je určený k montáži na pražce. Jako doklad uvádím následující dva obrázky (jsou to obrázky Micro-Trains, první z nich má dokonce původní jméno souboru, ten druhý je můj sken z letáku MTL). Dnes se už nic takového koupit nedá.

 


Kolej opravdu vypadá na rozchod 6.5 mm.

 

nahoru
Montážní rozměry
Rozpojovače
Spřáhla Märklin
Ceník spřáhel Z

 

 

Home ] Montážní rozměry ] [ Rozpojovače ] Spřáhla Märklin ] Ceník spřáhel Z ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.