g
Výsypný ACF

 

 

Uzavřený výsypný vůz ACF se dvěma výsypkami


IRC 66512-01 - The Rock.

Mezi soudobými uzavřenými výsypnými vozy vozy patří tento výrobek vagónky ACF k těm menším. Oproti ostatním je nápadně krátký a má jenom dva výsypné otvory. Vůz je oblíbeným námětem modelářských firem, kromě Intermountainu vyrábí pěkný model ve velikosti N také Micro-Trains a je pochopitelně dostupný i v jiných měřítkách.

model Intermountain v měřítku 1 : 160

Model Intermountain zaujme nejen pestrými nátěry, ale především také zpracováním lávek, které jsou z leptaného plechu. Zpracování detailů na plošinách vozu - jde především o žebříky a brzdovou výstroj - lze ohodnotit jako lepší průměr. Vozy mají podvozky Micro-Trains (včetně spřáhel). Od každého nátěru se nabízí několik (většinou šest) různých čísel, pokud se vozy vyprodají, bývají po čase vyrobeny v další sérii s jinými čísly.

Velice zajímavé je srovnání se stejným modelem od firmy Micro-Trains. Možná srovnávací příspěvek časem připravím, prozatím se musíte spokojit se zjednodušeným závěrem: Oba modely jsou dobré, každý z nich v některých partiích vyniká a předčí svého soupeře a naopak.


Vůz dráhy Chicago & North Western.


Detailní pohled shora ukazuje pěkné zpracování lávek zhotovených z leptaného plechu. Vidíme zde také pěkně provedená víka plnících otvorů.


Šikmý pohled ukazuje provedení plošiny a žebříků. Na obrázku je konec vozu s ovládáním ruční brzdy, tj. ten konec, kde je vždy k vidění více detailů. Následující obrázky ukazují totéž (mj. v bleděmodrém).


Také zpracování spodku vozu lze hodnotit jako lepší průměr. Víka výsypných otvorů jsou zpracována docela hezky, brzdové potrubí obcházející po straně výsypky tu také je, a víc už toho nenajdeme ani na skutečném voze.

přehlídka několika vybraných barevných provedení vozu


Grand Trunk Western GTW 315087.


Burlington Northern BN 435674.


Denver & Rio Grande Western D&RGW 10113.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N. 

nahoru
AC-12 SP
F7
SD40T-2
SD45T-2
Vysokostěnný
Vysokostěnný
Chladící SF
Výsypný válcový
Výsypný ACF
Dvojkolí
CCS

 

 

Home ] AC-12 SP ] F7 ] SD40T-2 ] SD45T-2 ] Vysokostěnný ] Vysokostěnný ] Chladící SF ] Výsypný válcový ] [ Výsypný ACF ] Dvojkolí ] CCS ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.