g
Ford C

 

 

Nákladní automobily řady Ford C

modely Athearn v měřítku 1 : 160

Ford C se hned zpočátku vyráběl ve třech základních provedeních - skříňový, s otevřenou korbou a tahač. Později přibyla ještě další provedení, ale zde jsou popsána jen tato tři nejstarší. Skříňový a otevřený nákladní automobil jsou popsané zde, tahač je na další stránce.

Každé provedení je nabízeno v řadě barevných variant. Nejde jen o rozlišení na červený, zelený a modrý, jak je u jednodušších modelů aut v tomto měřítku běžné, ale vyrábí se celá škála automobilů s autentickými nápisy. Významnou skupinu tvoří automobily z majetku různých železničních společností, které na kabině řidiče nesou nápis (a často i logo) dotyčné železnice, dále se vyrábějí modely s popisy nejrůznějších firem zabývajících se silniční dopravou. Sortiment se rychle obměňuje a pokud si vyhlédnete automobil s konkrétním nápisem, nemusí být vůbec snadné ho sehnat. Například z celé řady automobilů s nápisy obou velkých kanadských železnic se mi nepodařilo sehnat ani jediný. Zpracování modelu je velice pěkné, z detailů stojí za zmínku například provedení zpětných zrcátek.

Tento Ford C získal 2. místo v anketě Model roku 2002.


Tři základní varianty Fordu C.


Skříňový Ford C patřící železniční společnosti Western Pacific.


Detail kabiny ukazuje drobné nápisy, kterými je model opatřen. Na čele je to nápis Ford a číslo, na bočních dveřích pak údaje o provozovateli, kterým je v tomto případě dráha Western Pacific.


Ford C v provedení s otevřenou korbou - model představuje automobil, který patřil dráze Northern Pacific.

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru
Ford C
Ford C - tahač
Traktůrky
Hasiči

 

 

Home ] [ Ford C ] Ford C - tahač ] Traktůrky ] Hasiči ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.