g
Kont. jeřáb

 

 

Kontejnerový jeřáb

modely Walthers a Walthers Cornerstone

Firma Walthers vyrábí celou řadu modelů znázorňujících kontejnerovou dopravu. Jsou to: nákladní vozy pro přepravu kontejnerů ve dvou vrstvách (v provedení jako jednotlivé čtyřnápravové vozy nebo jako vícedílné jednotky). Dále samotné kontejnery ve dvou různých tvarových provedeních (viz níže) a dále kontejnerový jeřáb (zcela dole).

Z modelů ostatních výrobců popsaných na našich stránkách se kontejnerové dopravy týkají ještě výrobky Micro-Trains (vozy a kontejnery), De Luxe Innovations (zatím popsány jen silniční návěsy a jeden typ kontejnerů, ale vyrábí velmi široký sortiment kontejnerů a vozů pro jejich dopravu) a MDC Roundhouse (nejsou zde zatím popsány). Další modely kontejnerů vyrábějí evropští a asijští výrobci a do budoucna by se i o nich měly naše stránky zmiňovat.

Kontejnerový jeřáb

Kontejnerový jeřáb je vyráběn v řadě stavebnic budov Walthers Cornerstone. Stavebnice svojí tématikou z této řady trochu vybočuje, protože se nejedná o budovu, ale jinak technické řešení stavebnicím budov zcela odpovídá - podobně jako budovy je i jeřáb tvořen výlisky z probarveného plastu. Ke stavebnici je přiložen aršík obtisků pro dokončení jeřábu odpovídajícími nápisy.

Jeřáb je zcela jednoznačně model využitelný celosvětově, lze s ním vylepšit prakticky každé moderní překladiště. Stavebnice je pěkná, ale z pohledu dnešních možností snad až příliš hrubá (zábradlí apod.). Některé díly (pojezdové pneumatiky) je nutné natřít, neboť vše je vylisováno v jedné barvě. Kromě obvyklých dílů obsahuje stavebnice ještě kousek struny a magnety.

Informace o aktuální nabídce stavebnic, kontejnerů a vozů a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N

 

nahoru
Kontejnerový vůz
Kontejnery
Kont. jeřáb
Depo
Silo
Město

 

 

Home ] Kontejnerový vůz ] Kontejnery ] [ Kont. jeřáb ] Depo ] Silo ] Město ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.