Stará titulní

 

 

První stránka věnovaná velikosti H0

Modelovou velikostí H0 se sice moc nezabývám, přesto ale zde již naleznete řadu informací užitečných právě pro příznivce této velikosti. Můžete se samozřejmě inspirovat tím co jsem napsal o skutečných drahách nebo o jiných modelových velikostech (co takhle stavba listnatých stromů?), ale přehled vysloveně H0 témat máte právě zde:

výrobky Kadee - hlavně spřáhla Magne-Matic a nákladní vozy

Americká firma Kadee vyrábí modelová centrální spřáhla, proslulá kvalitou a dokonalou funkcí. Přestože jsou určena primárně pro americký trh, dosáhla značné obliby i u evropských modelářů a tak je nyní nabízíme i my. V sortimentu jsou spřáhla pro normální i úzký rozchod, ale i další výrobky - podvozky, dvojkolí i celé vozy.

První stránka nabízí průřez celým sortimentem Kadee, další stránky se specializují na jednotlivá témata: přehled základních typů H0 spřáhel, modely nákladních vozů typu PS-1 a vozů typu PS-2, vozy pro lesní dráhy, americké nákladní podvozky a dvojkolí (na téže straně). Začíná se rodit i ceník.

úzkorozchodky H0n3

H0n3 je úzkorozchodka k H0 používaná především v Severní Americe. Používá koleje o rozchodu 10.5 mm a modeluje nejběžnější americký úzký rozchod - 914 mm. Firma Kadee vyrábí spřáhla i pro tuto velikost. Jak se můžete přesvědčit, jsou tato spřáhla vhodná i pro velikost TT. Kromě spřáhel se dodávají pro H0n3 také dva typy podvozků diamond.

úzkorozchodky H0e

I na tomto rozchodu uplatníte spřáhla Magne-Matic, pro změnu z produkce firmy Micro-Trains.

odlitky skříní vozidel

Odlitky v měřítku H0 vyrábí především Pavel Číž a Jan Máša.

Odlitky našich úzkorozchodných vozidel (H0e) vyráběl Filip Kaněk, ale jeho výrobky jsou t.č. nedostupné.

další materiály pro stavbu modelů vozidel

Tabulky na lokomotivy z produkce Radovana Kwasnici, převody a dvojkolí Václava Šátka. Nárazníky pro H0 vyrábí Viliam Čambalík.

obecně modelářské materiály

Polotovary Evergreen jsou výborné nejen na stavbu modelů v H0, o tom, které se nejlépe hodí právě pro H0 se dozvíte zde. Náročnější modeláři jistě ocení profily, tyče, trubky a plechy z mosazi. Zajímavé vlastnosti Memory Wire můžete použít při výrobě přestavníků výhybek, ale i pro další pohony (závory, mechanická návěstidla apod.

No a aby bylo něco ke koukání, tak tu máme pár obrázků z kolejišť.

To krásné kolejiště na motivy dráhy Chessie a Posázavského pacifiku si pro radost postavil pan Ivan Stasa z Ohia. Jiné kolejiště, tentokrát s motivy Jeseníků, si postavil Jan Trčka z Ontaria (Kanada).

 

nahoru
Stará titulní
Kadee
Intermountain
Life-Like
Korkové lože
M-M u nás
H0n3
H0e
ŽZO
Mokrá n. Soupr.
Chessie
Jeseníky
Jeseníky 2
Rocky Mountains
S 699.001
740.122
Ceník Ameriky

 

 

Home ] [ Stará titulní ] Kadee ] Intermountain ] Life-Like ] Korkové lože ] M-M u nás ] H0n3 ] H0e ] ŽZO ] Mokrá n. Soupr. ] Chessie ] Jeseníky ] Jeseníky 2 ] Rocky Mountains ] S 699.001 ] 740.122 ] Ceník Ameriky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.