M-M u nás

 

 

Ukázky použití spřáhel Magne-Matic na modelech vozidel našich drah ve velikosti H0

Spřáhla Kadee pro velikost H0 dosáhla poměrně značné obliby i v Evropě. U nás je propaguje klub pro stavbu modulového kolejiště "Zababov". Jak tato spřáhla sluší našim vozidlům, můžete posoudit na následujících obrázcích. Pokud by vás zajímalo, jak vypadá použití spřáhel tohoto typu na úzkokolejce H0e, máme pro to samostatnou stránku.


Spřáhlo Kadee na čele vozu s nárazníky.

Dosazení spřáhel Magne-Matic je velmi jednoduché u vozidel s upevněním spřáhla podle NEM 362 - zde do nosiče spřáhla jednoduše zasunete spřáhlo potřebné délky (Kadee 17, 18, 19 nebo 20). U ostatních vozidel dosazení spřáhel Kadee vyžaduje úpravy, neboť modely evropských vozidel obvykle s těmito spřáhly nepočítají. Nejprve je nutné vybrat z široké nabídky ten nejvhodnější typ spřáhla - přitom se řídíme hlavně potřebnou délkou spřáhla a výškou rámu vozidla nad temenem kolejnice, ale je třeba brát v úvahu i prostorové možnosti pro umístění spřáhlové skříně. Při výběru vám pomůže tabulka rozměrů H0 spřáhel.

detail upevnění spřáhla na spodku nákladního vozu


Úpravy vozidla nemusí být příliš rozsáhlé. V tomto případě stačilo snížit výšku podélníků a čelníku a vyvrtat otvor pro upevňovací šroub. Použito je spřáhlo Kadee 16.

Na závěr ještě několik ukázek vozidel, na něž byla namontována spřáhla Magne-Matic:


Rosnička - lokomotiva řady T 334.0 / 710.

 Fotografie pro tuto stránku poskytl Vladimír Vacek (2002).

 

nahoru
Stará titulní
Kadee
Intermountain
Life-Like
Korkové lože
M-M u nás
H0n3
H0e
ŽZO
Mokrá n. Soupr.
Chessie
Jeseníky
Jeseníky 2
Rocky Mountains
S 699.001
740.122
Ceník Ameriky

 

 

Home ] Stará titulní ] Kadee ] Intermountain ] Life-Like ] Korkové lože ] [ M-M u nás ] H0n3 ] H0e ] ŽZO ] Mokrá n. Soupr. ] Chessie ] Jeseníky ] Jeseníky 2 ] Rocky Mountains ] S 699.001 ] 740.122 ] Ceník Ameriky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.