Plošinový

 

 

Plošinový vůz délky 18.3m (60’)


Vůz BNSF 585055.

model Intermountain v měřítku 1 : 87

Model plošinového vozu zaujme především použitím skutečné dřevěné podlahy. Podlaha je laserem vyřezaná z dýhy a vlepená do plastového rámu vozu (kovové závaží, které dodává potřebnou hmotnost je umístěno v páteřovém nosníku).

Vůz má obstojně propracovanou brzdu. Brzdové potrubí není přerušeno (tak jak to známe z evropských a lacinějších amerických modelů - z technologických důvodů) ani v místě uložení spřáhla, ani u podvozku, ale můžeme ho pěkně sledovat v celé délce vozu, od brzdové hadice na jednom čelníku, jak obchází jeden podvozek, napájí rozvaděč, obchází druhý podvozek a končí hadicí na druhém čelníku. U modelů Intermountain H0 je toto ovšem běžné.

Pro naše poměry jsou také neobvyklé dvě kolejničky podélně umístěné v podlaze vozu. Je to patrně horní část páteřového nosníku, která z pevnostních důvodů vystupuje až do úrovně podlahy. Ale možná to má využití i pro upevňování nákladu.


Celkový pohled na podlahu vyřezanou laserem z dýhy.


Ještě lépe vidíme podlahu na tomto detailním snímku konce vozu. Ve střední části podlahy jsou bohužel prkna vypálena napříč k létům dýhy.


Detail čela vozu ukazuje zavěšení spřáhla a podélné kolejničky v podlaze.


Také zespoda vidíme dýhu, která tvoří podlahu, z této strany ale nejsou naznačena prkna. Na obrázku také vidíme větší část modelu brzdy.


Ještě jeden detail konce vozu.


Spolu s vozem dostanete také tento výlisek řetězů na upevnění nákladu.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti H0.

nahoru
AC-12
Zavřený PS-1 60´
Chladící SF
Plošinový
Výsypný ACF 130m³
Výsypný 135m³
Kotlový 38 m³
Výsypný 33

 

 

Home ] AC-12 ] Zavřený PS-1 60´ ] Chladící SF ] [ Plošinový ] Výsypný ACF 130m³ ] Výsypný 135m³ ] Kotlový 38 m³ ] Výsypný 33 ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.