Dřevařské vozy

 

 

Vozy pro lesní dráhy ve velikosti H0

modely Kadee v měřítku 1 : 87

Americké lesní dráhy byly sice svojí podstatou podobné těm našim, ale v jejich provozu se objevovaly jevy z našeho pohledu nesmírně exotické - ať už to byly bizarní parní lokomotivy soustav Shay, Climax, Heisler a další neobvyklé konstrukce nebo svážení sekvojových kmenů neobyčejného průměru z kalifornských lesů. To jsou důvody, proč si americké lesní dráhy, jichž většinu dávno odvál čas zaslouží naši pozornost.

Lokomotivy soustavy Shay ve velikosti H0 se na našem trhu objevily již před časem. Nyní si k nim tedy můžete opatřit ještě správné vozy. Firma Kadee vyrábí tři typy oplenových vozů pro dopravu kmenů a dvounápravový služební vůz. Některé díly (opleny) lze zakoupit též samostatně.

oplenové vozy

č. kat.  

popis

Kadee 101

pár dvounápravových oplenových vozů (vůz se podobá samostatnému nákladnímu podvozku, který je opatřen oplenem, kompletní brzdou a spřáhly. Tyto vozy jsou v loženém stavu spojeny jen prostřednictvím kmenů, spřáhla slouží pro spojení s další podobnou dvojicí nebo pro spojení prázdných vozů.) 

Kadee 102

čtyřnápravový oplenový vůz s páteřovým nosníkem (dva podvozky, jsou spojeny páteřovým rámem (ten nese brzdu), nad každým podvozkem je oplen.)

Kadee 103

čtyřnápravový oplenový vůz (rám vozu, zesílený vzpínadlem nese čtyři opleny.)

Vozy jsou zpracovány do nejmenších detailů, dodávány v podobě stavebnice, všechny díly jsou kovové. Přiložena je plastová imitace nákladu dřeva. Vůz Kadee 101 je dostupný i bez nákladu jako Kadee 107. Podobné vozy vyrábí ve velikosti N firma Micro-Trains.


Detail samostatného oplenového vozu, pár takovýchto vozů je dodáván pod katalogovým číslem Kadee 107.

služební vůz

Dvounápravový služební vůz pro lesní dráhy Kadee 104 má celokovový pojezd a plastovou skříň s odnímatelnou střechou. Podobně jako oplenové vozy i služební vůz je dodáván v podobě stavebnice.


Služební vůz lesních drah byl opravdu maličký.

Obrázky publikované na této stránce byly poskytnuty laskavostí firmy Kadee Quality Products Company.
Doporučujeme Vám navštívit jejich oficiální stránky, kde najdete mnohé užitečné informace (pochopitelně v angličtině). Každý měsíc jsou tam publikovány aktuální novinky.
 

Nabídku dřevařských vozů najdete na začátku ceníku spřáhel Kadee.

nahoru
PS-1
PS-2
Dřevařské vozy

 

 

Home ] PS-1 ] PS-2 ] [ Dřevařské vozy ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.