Obtisky

 

 

Obtiskový papír

Prázdný obtiskový papír umožňuje tisk vlastních obtisků na laserových tiskárnách, kopírkách a na tiskárnách Alps (pro neznalé je zcela základní vysvětlení níže). Je udělaný jako každý vodní obtisk, ale průhledná fólie, která má nést vlastní obtisk (a která u hotových obtisků jen o málo přesahuje plochu potištěnou nápisy a znaky) zde pokrývá celou plochu papíru. Vytištěný obtisk je pak v tomto případě potřeba vystřihnout z podkladového papíru s co nejmenší rezervou kolem potištěné plochy.

Aktuálně nabízím obtiskové papíry Micro-Mark a Kadee. Papíry Micro-Mark mají podkladový papír bílý, papíry Kadee namodralý (to je výhodné při tisku bílých a žlutých obtisků). Obě značky používají formát 215 x 279 mm, který všechny tiskárny znají jakožto americký formát letter. Obtiskové papíry Micro-Mark doprodáváme, ale ve vzdálenější budoucnosti by mělo dojít k obnovení dodávek.

č. kat.

popis

cena

dostupnost

Kadee 3098

Obtiskový papír 215 x 279 mm ("letter") vhodný pro tiskárny laserové, Alps a pro kopírky, 5 ks

první balení

400 Kč

skladem

další balení

380 Kč

Poznámky k ceně a balení: Z hlediska poštovného a balného považujeme obtiskové papíry za ekvivalent kategorie D2 (i když rozměrově je to trochu jinak). "První" a "další" balení se rozumí ve vztahu k dané objednávce, při opakované objednávce je tedy zase některý kus "první". Na účtu nejsou "první" a "další" kusy zvlášť rozepsány, je uvedena průměrná cena. V případě objednání obou značek papíru se vyšší cena "za první kus" účtuje jen u jedné značky.

obtisky Kadee

Kadee nabízí kromě prázdných obtiskových papírů také hotové obtisky pro severoamerická vozidla (samozřejmě převažují obtisky pro nákladní vozy velikosti H0) a nabízí také určitou možnost výroby zákaznických obtisků. Prázdné obtiskové papíry jsou balené po pěti kusech a najdeme je pod katalogovým číslem Kadee 3098.


Obtiskové papíry Micro-Mark (vlevo, s bílým podkladem) a Kadee (vpravo, s namodralým podkladem).


Balení pěti prázdných obtiskových papírů Kadee 3098.

tiskárny Alps

Protože to ne každý zná, píšu alespoň nejzákladnější informaci. Tiskárny Alps jsou nepostradatelným prostředkem pro domácí výrobu obtisků, protože kromě standardních barev CMYK tisknou také bíle a ještě navíc metalickými barvami (stříbrná a zlatá). Tiskárny jsou pro netypické úkoly navrženy (udrží například soutisk na rozpracovaném papíru i při otevření vnitřností a výměně tonerových kazetek), ale i tak není práce s nimi úplně snadná, vyžaduje to cvik. Potíže jsou už s tím, že počítače (běžný software) vůbec s tiskem bílé nepočítají, a tak se musí trochu podvádět. Je třeba také vědět, že žlutý obtisk se musí podtisknout bíle, jinak potom na barevné ploše modelu nekryje. Tiskárny Alps bohužel často bojují se spolehlivostí - a nejhorší zpráva na závěr - mám dojem, že se vlastně už vůbec nevyrábějí.

S obtiskovými papíry zacházíme opatrně a před odesláním je dobře balíme. Proto je také znevýhodněn nákup malého množství papírů. Při psaní objednávky obsahující kromě obtiskových papírů také jiné zboží, myslete na to, aby se to vše dalo slušně zabalit a nebezpečí poškození při dopravě se zbytečně nezvyšovalo. Papíry se nejlépe snášejí s deskami všeho druhu.

Objednávky posílejte na naši adresu, (podrobněji na stránce "obchod"). Nezapomeňte se seznámit s obchodními podmínkami.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] Mosaz Ms ] K&S ] Albion Alloys ] Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] [ Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.