Jupiter na Západě

 

 

To tenkrát na západě...


Budovu na obrázku postavil Josef Kamiš podle ranče, na kterém se odehrávala významná část děje známého westernu "To tenkrát na západě". Kolem projíždí historická souprava v čele s lokomotivou "Jupiter" (z produkce firmy Bachmann). Skutečná lokomotiva se proslavila svojí účastí při zatloukání zlatého hřebíku na dokončené první americké transkontinentální železnici. Tovární model významně upravil (hlavně s ohledem na zlepšení jízdních vlastností) Petr Sporer.


Pěkný záběr téže soupravy při dobírání vody. Připomínám, že všechny stavby na kolejišti jsou postaveny podomácku - nejedná se tedy o stavebnice, nebo dokonce hotové tovární modely.


Opět lokomotiva Jupiter, tentokrát s nákladní soupravou najíždí na krásný ocelový most, který z kovu zhotovil Josef Kamiš.

Autorem fotografií na této stránce je Petr Sporer. 

nahoru
Moon Run
Město Moon Run
Výhybna
Propojení tratí
Poušť
Tonkawa
Depo
Město Tonkawa
Roh kolejiště
Stanice v poušti
Tehachapi
Ocelový most
Parní provoz
Jupiter na Západě
Papoušek v USA
Patina
DVD - video

 

 

Home ] Moon Run ] Město Moon Run ] Výhybna ] Propojení tratí ] Poušť ] Tonkawa ] Depo ] Město Tonkawa ] Roh kolejiště ] Stanice v poušti ] Tehachapi ] Ocelový most ] Parní provoz ] [ Jupiter na Západě ] Papoušek v USA ] Patina ] DVD - video ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.