Papoušek v USA

 

 

Vlaky na modelovém výletě přes oceán

proč bychom si nejezdili...


Krásná americká scéna ve velikosti N. Jezdí tu vlaky drah zvučných jmen, jako Canadian Pacific, Northern Pacific, Union Pacific, Posázavský Pacifik... Indian Pacific (pro neznalé: ten jezdí v Austrálii) nám zatím bohužel chybí. 


Papoušek opouští město Moon Run, Amerika zde zase bude moci být Amerikou. Jen aby se svými malými vodními vanami vydržel náročnou cestu přes poušť.


Už je to tady. Ještě že v poušti není sám. (Zastánci autentického provozu na kolejištích si nyní dojdou pro obklad na čelo).


Posázavský pacifik na cestě k opravdovému Pacifiku. Zatím je ovšem jen poblíž rozvodí, u smyčky Tehachapi. Modely lokomotivy a vozů postavil Petr Sporer, který je i autorem této fotografie.


Ke smyčce Tehachapi se blíží také Papoušek. Ve výhybně bude křižovat se soupravou Union Pacific. V nejbližším tunelu pak zase zmizí z amerických kolejí. Snad jsem těmito obrázky nikoho neurazil.

nahoru
Moon Run
Město Moon Run
Výhybna
Propojení tratí
Poušť
Tonkawa
Depo
Město Tonkawa
Roh kolejiště
Stanice v poušti
Tehachapi
Ocelový most
Parní provoz
Jupiter na Západě
Papoušek v USA
Patina
DVD - video

 

 

Home ] Moon Run ] Město Moon Run ] Výhybna ] Propojení tratí ] Poušť ] Tonkawa ] Depo ] Město Tonkawa ] Roh kolejiště ] Stanice v poušti ] Tehachapi ] Ocelový most ] Parní provoz ] Jupiter na Západě ] [ Papoušek v USA ] Patina ] DVD - video ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.