Hlavní nádraží

 

 

Několik obrázků z výstavy v Praze

Výstava se konala ve dnech 19. - 21. září 2003 v Praze na hlavním nádraží a byla opět lepší, než předchozí akce. Vysoká byla i návštěvnost. Předváděná trať měla délku 20 m a tři stanice. Stanice jsou pravidelným návštěvníkům známy již z předchozích výstav, ale přibyly nové traťové moduly. Vzdálenost stanic se tak mohla více přiblížit realitě a vlaky nyní mohou projíždět krajinou na modelářské poměry nezvykle dlouho. Pro dosažení dostatečně živého provozu byl park vozidel našich drah doplněn o některá další, vzhledově a cenově nejspíše přijatelná vozidla (hlavně V 100 DR). Jezdilo se se spřáhly Magne-Matic, stanice byly vybaveny skrytými elektromagnetickými rozpojovači. Kromě modulového kolejiště byly předváděny i další exponáty, já jsem tam instaloval jednu narychlo připravenou vitrínku věnovanou modelům velikostí N a Z. Byly v ní čtyři americké vlaky, dva francouzské a jeden britský. Ale zpět k modulovému kolejišti TT. Celkový pohled na sestavu kolejiště jsem bohužel nepořídil, a to dílem kvůli značnému zájmu veřejnosti, dílem kvůli bídným světelným podmínkám. Tak alespoň několik záběrů z jednotlivých stanic.


Jako první byla na předváděné trati stanice Malá Hraštice.


Prostřední stanicí byly tentokrát Bratice. Na tomto obrázku je docela dobře vidět spřáhlo Magne-Matic na lokomotivě V 100 DR.


Stanice Rudíkov. Fotografie je snad kontrastnější, nežli se žádá, ale i ten kontrast patří k modelovosti. Pozdně odpolední slunce vykreslí při jasném nebi stejně ostré stíny na nádraží skutečném jako na modelovém.


Budova hospodářského družstva v Rudíkově. Tato stavba si mne získala svojí neobyčejnou věrohodností a považuji ji za nejpovedenější objekt na dosud vystavovaných modulech KŽM.


Staniční budova Rudíkov.


Za Rudíkovem ještě trať prošla vesnickou zástavbou a byla ukončena vratnou smyčkou. Kolik je modelářů, kteří dokáží takto skvěle vystihnout zástavbu současného českého venkova?

nahoru
Všestary
Hlavní nádraží
Dobříš
Malá Hraštice
Bratkovice
Vesnický modul

 

 

Home ] Všestary ] [ Hlavní nádraží ] Dobříš ] Malá Hraštice ] Bratkovice ] Vesnický modul ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.