Město Moon Run

 

 

Město Moon Run

Kolejiště UP&SF (velikost N)

Kolem nádraží dráhy Union Pacific se rozkládá stejnojmenné město Moon Run. I když je město (z důvodu stísněných poměrů na kolejišti) tvořeno jedinou krátkou ulicí, stojí za prohlídku. Městské budovy jsou udělané opravdu hezky a všechny je postavil autor kolejiště sám - nejsou to žádné sestavené stavebnice, vše je to ruční práce. To ostatně platí i pro ostatní stavby na kolejišti UP&SF, další zajímavé stavby najdete v Tonkawě, ale i leckde jinde.

Inspirací pro p. Kamiše bylo kolejiště Franklin and South Manchester, jedno z nejznámějších modelových kolejišť současné Ameriky. Toto kolejiště již léta buduje George Sellios na ploše cca 7x13 m a proslavilo se právě svou městskou zástavbou. Městečko Franklin stojí na svazích strmého údolí. Na dně údolí teče řeka a po jejím břehu prochází železnice s nádražím. Stráň nad tratí je pak hustě zastavěna obytnými a průmyslovými budovami klasického amerického střihu. Fotografie z tohoto vynikajícího kolejiště byly opakovaně námětem rozsáhlých článků v Model Railroaderu a můžete si je najít také na webu (odkaz je www.horailroad.com/fsm).

Zde se ale vraťme k městu Moon Run, které je sice podstatně menší, ale také velice pěkné. Projdeme si ho od přejezdu k silu, další popisky jsou většinou zbytečné.


Celkový pohled na město a nádraží Moon Run.


Prohlídka města začíná u přejezdu.


Vodárna byla inspirována filmem Griffin a Phoenixová (z roku 1976) a je na ní tedy načmárané i příslušné vyznání. Není to jediný případ, kdy budova na tomto kolejišti byla postavena podle filmu.


Skladiště patří sice k nádraží, ale dal jsem ho raději sem, do přehlídky budov.


Nejhonosnější budovou města je pochopitelně banka.


Ohrada s dobytkem má uprostřed rampu pro vagónování.

Zde prohlídka města končí, obrázky sila jsou na stránce o nádraží.

Autorem fotografií na této stránce je Josef Kamiš. 

nahoru
Moon Run
Město Moon Run
Výhybna
Propojení tratí
Poušť
Tonkawa
Depo
Město Tonkawa
Roh kolejiště
Stanice v poušti
Tehachapi
Ocelový most
Parní provoz
Jupiter na Západě
Papoušek v USA
Patina
DVD - video

 

 

Home ] Moon Run ] [ Město Moon Run ] Výhybna ] Propojení tratí ] Poušť ] Tonkawa ] Depo ] Město Tonkawa ] Roh kolejiště ] Stanice v poušti ] Tehachapi ] Ocelový most ] Parní provoz ] Jupiter na Západě ] Papoušek v USA ] Patina ] DVD - video ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.