Celé desky

 

 

Komentáře a celé desky

výrobky MBS

Na této stránce najdete doplňující informace, které se nevešly k stručným přehledům desek MBS. V přehledech jsou totiž většinou jen ukázky - detaily povrchu desek a nejstručnější údaje, zatímco místo pro ostatní informace je zde. Jsou tu především obrázky celých desek a popřípadě také různé komentáře a doporučení. Prozatím je zde zpracováno jen několik nověji zavedených desek, další se budou doplňovat, ale ani výhledově zde nemusí nutně být všechny desky. Obrázky celých desek je možné zvětšit na šířku 1200 bodů.

MBS SSS - hladké desky barevné

Prodejní balení desek, které jinak slouží jako polotovar pro výrobu reliéfních desek MBS. Cihlově červené desky jsou základem pro cihlové stěny a taškové střechy, béžové desky jsou základem pro kamenné stěny a dlažby. Odkaz na aktuální nabídku s cenami.


Také tyto desky mají standardní rozměr MBS 300 x 175 mm.


Prodávají se balené po dvou kusech stejné barvy.

MBS BL-2 - pravidelné kamenné kvádry 1:24

Deska s dvojnásobným formátem (zpět na přehled).


Celá deska MBS BL-2 má dvojnásobný formát 600x175 mm.

MBS BR-2 - zeď cihlová 1:24

Deska s dvojnásobným formátem (zpět na přehled).


Celá deska MBS BR-2 má dvojnásobný formát 600x175 mm.

MBS DSC-2 - nepravidelné kamenné kvádry 1:24

Výrazně plastické kameny zdiva zhotoveného z velkých kvádrů nestejné velikosti. Povedená deska. (zpět na přehled).


Celá deska MBS DSC-2.

MBS DSMG - nepravidelné kamenné kvádry 1:100

Zdivo zhotovené z kvádrů nestejné velikosti. Kameny jsou různě široké, ale stejně vysoké, takže zdivo je tvořené pravidelnými řadami (až na občasné vyšší kvádry sahající přes dvě řady). Kameny jsou různě plastické - některé jsou plošší, jiné vystupují více ze zdiva (zpět na přehled).


Celá deska MBS DSMG.

MBS FS-35 - neopracované kameny 1:32

Jedna z mála desek od výrobce doporučovaná pro měřítko 1:32. Kamenný reliéf je ale vzor na velikosti dost nezávislý, takže deska se hodí pro širší škálu měřítek. Styl desky FS-35 je značně odlišný od ostatních desek řady FS (jiných měřítek), což rozšiřuje jak její použití, tak i škálu dostupných kamenných reliéfů. (zpět na přehled).


Celá deska MBS FS-35.

MBS FS-8 - neopracované kameny 1:100

Oblíbená deska s širším využitím vhodná na zdi i dlažby. (zpět na přehled).


Celá deska MBS FS-8.

MBS RCT-4 - střecha tašková 1:48

Velmi povedená deska, jedna z nejprodávanějších v sortimentu MBS (zpět na přehled).


Celá deska MBS RCT-4.

MBS RTI-4 - střecha tašková - bobrovky 1:48

Tato, poměrně hodně používaná a povedená deska, ztvárňujíce jeden z typických motivů. Podél jedné strany je opatřena hřebenáčem (zpět na přehled).


Celá deska MBS RTI-4, hřebenáč je umístěn podél jedné z delších stran desky (na tomto snímku nahoře).


Detail kraje desky MBS RTI-4 s hřebenáčem.

MBS RTI-8 - střecha tašková - bobrovky 1:100

V tomto menším měřítku není střecha z bobrovek od MBS až tak povedená jako v případě desky RTI-4. Rytí tašek je poněkud zjednodušené. Také tu chybí hřebenáč, ale to bych nepovažoval za až tak vážnou vadu (zpět na přehled).


Celá deska MBS RTI-8.

MBS RS-4 - střecha z asfaltových šindelů 1:48

Deska s dvojnásobným formátem. Nabízíme ji v béžové barvě, ale vyrábí se i v typičtější barvě černé - takovou je případně možné zajistit na objednávku, ale počítejte s delší dodací lhůtou (zpět na přehled).


Celá deska MBS RS-4 má dvojnásobný formát 600x175 mm.

MBS RSG - dlažba z neopracovaných kamenů 1:100

Povedená deska s širokým využitím (zpět na přehled).


Celá deska MBS RSG.

MBS SCG - ploché kameny 1:48

Deska modeluje zeď postavenou dílem z hrubě opracovaných kvádrů a dílem z plochých kamenů skládaných naplacato (zpět na přehled).


Celá deska MBS SCG.

MBS SCS-12 - vlnitý plech 1:32

Deska s dvojnásobným formátem. Na rozdíl od podobných desek v jiných měřítkách (viz níže) má tato deska poněkud odlišný profil nestřídají se zde spojitě půlvlny nahoru a dolů, ale jsou tu jen půlvlny směrem vzhůru a mezery mezi nimi vyplňuje rovná plocha. (zpět na přehled).


Celá deska MBS SCS-12. (Skvrny na obrázku jsou stíny "zapomenuté" při fotografování, deska sama je barevně homogenní.)


Profil desky MBS SCS-12.

MBS SCS-8 - vlnitý plech 1:100

Podrobnější komentáře k desce modelující vlnitý plech (a jejímu měřítku) jsou prozatím umístěny pod přehledem. (zpět na přehled).


Celá deska MBS SCS-8.

MBS SCS-10 - vlnitý plech 1:200

Podrobnější komentáře k desce modelující vlnitý plech (a jejímu měřítku) jsou prozatím umístěny pod přehledem. (zpět na přehled).


Celá deska MBS SCS-10.

MBS SRT-2 - střecha tašková (prejzy) 1:24

Deska s dvojnásobným formátem. Desku nabízíme s doplňujícím označením "prejzy". Není to úplně přesné, nejsou to přesné prejzy, je to prostě jiné provedení taškové střechy, které se prejzům podobá - toto upozornění platí i pro ostatní měřítka desek řady SRT (zpět na přehled).


Celá deska MBS SRT-2 má dvojnásobný formát 600x175 mm.


Detail krytiny.

MBS SRT-4 - střecha tašková (prejzy) 1:48

Deska s dvojnásobným formátem. Desky SRT větších měřítek nejsou opatřeny hřebenáčem.(zpět na přehled).


Celá deska MBS SRT-4 má dvojnásobný formát 600x175 mm.

MBS SRT-8 - střecha tašková (prejzy) 1:100

Pozoruhodně řešená deska s motivem taškové střechy je doplněna několika hřebenáči. Jeden je vedený středem desky kolmo k delší straně formátu, další dva jsou podél jedné delší strany. Pokud se odstřihnou postranní hřebenáče, stačí desku přehnout kolem příčného hřebenáče a sedlová střecha je hotová (zpět na přehled).


Celá deska MBS SRT-8.

MBS STUCO-2 - omítka středně hrubá

Deska s reliéfem středně hrubé omítky. Tato deska je použitelná pro širokou škálu měřítek, výrobce proto žádné doporučené zmenšení neuvádí (zpět na přehled).


Celá deska MBS STUCO-2.

Ceny a aktuální dostupnost jednotlivých desek hledejte v příslušných přehledech - nejlépe pomocí odkazu "zpět na přehled" uvedeného u každé jednotlivé desky (desky jsou v přehledech tematicky rozděleny do několika skupin). Všechny tyto přehledy jsou také dostupné pomocí lišty tlačítek vpravo nahoře - buď na této stránce nebo na přehledu desek MBS.

nahoru
Cihly
Střechy
Kameny
Průhledné
Vlnitý plech
Žebrované plechy
Ostatní
Krátery
Celé desky
Celé patinované

 

 

Home ] Cihly ] Střechy ] Kameny ] Průhledné ] Vlnitý plech ] Žebrované plechy ] Ostatní ] Krátery ] [ Celé desky ] Celé patinované ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.