g
Albion Alloys

 

Albion Alloys

kovové materiály pro modeláře

Jsem distributorem Albion Alloys Limited v České republice

 

Firma Albion Alloys Limited dodává kovové materiály pro modeláře. Je to firma britská a relativně mladá (já mám o nich první zmínku z počátku roku 2008, ale firma bude přece jenom o něco starší). Těžištěm sortimentu jsou profily, trubky, tyče a plechy z mosazi, některé výrobky jsou z dalších kovů - měď, hliník, pakfong (katalog pdf ke stažení). Všechny výrobky jsou balené v sáčcích a množství profilů nebo plechů v sáčku je voleno tak, aby se vše mohlo rozdělit do několika málo cenových kategorií. Pytlíkování profilů má i další výhodu - na rozdíl od některých konkurenčních výrobků není z profilů Albion Alloys před prací nutno sundavat nálepky. Prodej probíhá obvykle prostřednictvím přehledného prodejního stojanu modré barvy. Tímto stojanem je již vybaveno několik modelářských prodejen v ČR.

Přestože jde o výrobky kovové sortiment je velmi úspěšný i u plastikových modelářů, kteří potřebují tenké drátky a trubičky malého průměru na různé drobné detaily, kterými (stejně jako dnes již běžně používanými mosaznými lepty) vylepšují své jinak převážně plastové modely. Některé specializované výrobky jsou dokonce přímo cílené pro konkrétní použití v souvislosti s plastikovými modely.


Všude kde to jde, jsou velikosti profilů stupňovány tak, aby je bylo možné do sebe navzájem teleskopicky zasouvat. Na snímku jekly čtvercového průřezu z mosazi a trubky z hliníku, mědi a mosazi. Vše krásně pasuje do sebe. (foto Albion Alloys)

profily, tyče, trubky, dráty a plechy

Tak jako u ostatních výrobců mosazných materiálů, sortiment tvoří profily, tyče, trubky, dráty a plechy. Zdůraznit si zaslouží hlavně ty výrobky, které konkurence nenabízí. V sortimentu Albion Alloys jsou asi nejzajímavější velmi malé trubky z mosazi a pakfongu (již od průměru 0.3 mm), fosforbronzové pásy (vhodné například na elektrické sběrače v pojezdech lokomotiv) a tyče (spíš drátky) velmi malého průměru z pakfongu (od průměru 0.1 mm).

Profily mají očištěný povrch a odstraněné otřepy po řezání. U vybraných řad uzavřených profilů (trubek a jeklů) je možné vzájemně zasouvat menší profily do větších. Podrobněji jsou tyto teleskopické vlastnosti probrány na zvláštní stránce. Profily se dodávají v délce 30 cm (přesněji 305 mm), plechy mají formát 100 x 250 mm.

katalogová číska

Katalogová čísla Albion Alloys jsou tvořena (z mého pohledu) nesnadno zapamatovatelnou kombinací písmen a číslic. Pro Brity to asi bude přirozené, pokud znáte jejich směrovací čísla, tak toto je podobný případ, navíc jsou katalogová čísla odvozena ze zkratek anglických názvů výrobků. Abych to moc nezhoršil, chtěl jsem kód označení firmy zvolit co nejjednodušší, uvažoval jsem dokonce o jednopísmenném kódu "A", ale nakonec jsem se rozhodl pro "AA". Příklad označení konkrétního výrobku: AA MBT1M.

zákaznické délky

Profily je možné objednat i přesně nařezané na délku podle přání zákazníka. Délka může být od 3 mm do jednoho metru. Minimální odebrané množství závisí na profilu a délce a začíná od 100 kusů, ale pro malé kousky to může být až 3000 kusů. Dodací lhůta je prý obvykle kolem dvou týdnů.


Nejmenší mosazné trubky - trubička vpravo má průměr půl milimetru. V době fotografování to byla je vůbec nejmenší dostupná trubička, nyní již Albion Alloys dodává trubky od průměru 0.3 mm. (foto Albion Alloys)


Čistě obrobené mosazné profily tvarů U a L. (foto Albion Alloys)


Uzavřené profily duté čtvercového průřezu - jekly. (foto Albion Alloys)


Významným přínosem značky Albion Alloys jsou tyto tenké fosforbronzové pásky. (foto Albion Alloys)

Katalog Albion Alloys ve formátu pdf si můžete stáhnout zde. Jednotlivé typy materiálů si nejsnáze vyberete přímo z úvodní stránky pro modelářské materiály.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

Brusivo
Ceník brusiva
Pro obchodníky

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] Mosaz Ms ] K&S ] [ Albion Alloys ] Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.