g
Katalog Evergreen

 

 

Katalog polotovarů Evergreen

Katalog si buďto můžete stáhnout ve formátu pdf nebo txt a vytisknout, nebo můžete procházet desítky htm stránek na něž je podle skupin výrobků sortiment Evergreen rozdělen zde na webu. Katalog pdf je k dispozici hned ve třech provedeních: - Evergreen základní (228 kB) - Evergreen rozšířený (260 kB), nebo jen velestručný přehled (86 kB), zde je katalog ve formátu txt (lze otevřít například pomocí excelu). Dáte-li přednost htm stránkám, budete na nich mít navíc k dispozici odkazy na kovové výrobky stejných tvarů (od jiných výrobců). Na jednotlivé stránky se dostanete více způsoby - buď pomocí odkazů umístěných níže v textu, nebo pomocí odkazů zcela dole. Většina stránek je přímo dostupná i z úvodní stránky modelářských materiálů. Nyní k jednotlivým skupinám výrobků:

Profily se dodávají v délce 350 mm, menší průřezy jsou standardně baleny po 10 ks, větší průřezy v menších počtech. Konkrétní údaje jsou u jednotlivých položek katalogu. Některé velké průřezy se dodávají též v délce 610 mm. Profily si nejlépe vyberete podle tvaru průřezu:

Desky hladké - čiré, bílé a černé se standardně dodávají ve formátu 150 x 300 mm, balení podle tloušťky obsahuje 1-4 ks. Bílé a černé desky se také dodávají ve velkém formátu 200 x 530, balení jich obsahuje 1-8 ks.

Desky s reliéfem se dodávají ve formátu 150 x 300 mm a jsou baleny jednotlivě. Většina desek má tloušťku 1 mm (desky s drážkami tvaru V také 0.5 a 0.75 mm). Přehled vyráběných tvarů je zde v tabulce. Na zvláštní objednávku vám zajistíme také desky čtyřnásobného formátu 600 x 300 mm. Tyto velké desky nejsou v našem katalogu zatím vůbec uvedeny, máte-li o ně zájem, napište.

dřevěná stěna - deska s drážkami tvaru V

Desky s drážkami tvaru V jsou základním materiálem pro modelování dřevěných staveb, starších železničních vozů a dalších předloh postavených z prken nebo fošen. Dodávají se ve třech tloušťkách: 0.5, 0.75 a 1 mm.

dřevěná stěna - deska s drážkami tvaru "Novelty" (půl-V)

Tato deska znázorňuje stěnu postavenou z  prken se zkosenými boky (kde překrývající se zkosení zakryje spáru), případně z hrubých palubek. Výsledná spára má pak tvar podobný polovině písmene V. V Americe se stylem "Novelty", zvaným též "shiplap" stavěly budovy, hlavně v polovině 19. století. Právě tomuto americkému stylu přesně odpovídá tato deska Evergreen (má zaoblení na dně drážky).

dřevěná stěna- prkna přes sebe

Stěna z prken naskládaných přes sebe je další možností jak lacino docílit, aby do dřevěné budovy nefoukalo škvírami. Takto byly stavěny mnohé zemědělské a drážní budovy (sklady, kůlny atd.). V Americe pak i městské budovy. Příslušná deska Evergreen má ale širší použití, může představovat třeba žaluzie nebo jiné podobné povrchy.

obrázek nemám

dřevěná stěna se spárami zakrytýni lištami

I když se u nás používala i předchozí možnost, daleko častěji se u nás pro drážní stavby (skladiště, kůlny, záchodky, ale i další budovy) používal tento styl, kdy prkna jsou přibita normálně na plocho vedle sebe a spáry jsou zakryty navrch přibitými lištami. Příslušná deska Evergreen má ale širší použití, může představovat třeba i signovaný plech s prolisy atd.

dlažba

Plastové desky s drážkami tvaru V křížem jsou vhodné pro modelování některých druhů dlažby a podobných struktur. Desky se dodávají ve dvou provedeních. Provedení "dlažba" má hrubší drážky, provedení "chodník" (obrázek je o řádek níže) je má jemnější. Odkaz je společný pro oba druhy desek.

chodník

Obrázek desky "chodník", popis je o řádek výše, spolu s "dlažbou".

trapézový plech

Deska má lichoběžníkové drážky. Drážky jsou symetrické (tj. prohlubeň má stejné rozměry jako žebro). Je ideální pro modelování trapézového plechu, ale hodí se i pro jiné, podobné předlohy. Menší velikosti (kde není tolik patrná hranatost povrchu) lze úspěšně použít i pro klasický (oblý) vlnitý plech, plochy z plechu s prolisy (signovaný plech) atd.

obrázek nemám

Plechová střecha s vystupujícími švy

Deska vhodná pro modelování plochých plechových střech, kde jsou jednotlivé pásy plechu spojeny ve švech vystupujících nad povrch plechových tabulí. Dodává se jako deska s drážkami, do nich se vlepují jednotlivé "švy" (ty jsou k desce přiloženy).

 

Přehled českých názvů jednotlivých výrobků Evergreen a jejich anglické ekvivalenty

typ

Type (English)

hranol

dimensional strips

tyč kruhového průřezu

round rod

trubka

round tubing

tyč půlkruhového průřezu

half round

tyč čtvrtkruhového průřezu

quarter round

uzavřený profil dutý čtvercového průřezu

square tubing

uzavřený profil dutý obdélníkového průřezu

rectangular tubing

profil U

channels

profil I

I-beams

profil H

H-columns

profil L - úhelník, rovnoramenný

angles

dřevěná stěna - tenká (deska s drážkami tvaru V)

V-groove siding 0.5 mm thick

dřevěná stěna - střední (deska s drážkami tvaru V)

V-groove siding 0.75 mm thick (passenger car siding)

dřevěná stěna - silná (deska s drážkami tvaru V)

V-groove siding 1.0 mm thick

dřevěná stěna (deska s drážkami tvaru "novelty")

novelty siding (drop siding)

dřevěná stěna (deska s drážkami - prkna přes sebe)

clapboard siding

dlažba (deska s hrubšími drážkami křížem)

square tile (heavy groove)

chodník (deska s jemnějšími drážkami křížem)

sidewalk (light groove for paving)

trapézový plech

corrugated metal siding

dřevěná stěna, spáry kryté lištami (též plech s prolisy)

board & batten

plechová střecha s vystupujícími švy

standing seam roof

hladká čirá deska

clear sheets

hladká deska

plain sheets

 

Tenhle obrázek teď nemá využití, ale nechce se mi ho zatím vyhazovat.

nahoru
Katalog Evergreen
Užitečné profily
Ukázky použití
Sleva
Pro obchodníky

 

 

Home ] [ Katalog Evergreen ] Užitečné profily ] Ukázky použití ] Sleva ] Pro obchodníky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.