g
Fosforbronz

 

o materiálech:
plast - PS
ostatní plasty

mosaz

pakfong

měď

fosforbronz

hliník
nerez
uhlík
dřevo

 

Fosforbronz

Bronz je slitina mědi obsahující okolo 10% cínu, fosforbronz obsahuje navíc malý, ale významný podíl fosforu. Fosforbronz vyniká vysokou tvrdostí a je vhodným materiálem pro pružiny, pružné kontakty a různé další díly. Fosforbronz je možné vyrobit ve stavu polotvrdém, tvrdém, pružinově tvrdém nebo dvakrát pružinově tvrdém.

fosforbronz CuSn6 pružinově tvrdá

Fosforbronzové plechy řady Ms z naší nabídky jsou z materiálu CuSn6 (DIN 17662, ekvivalentní ČSN jsem zatím nezjistil) a jsou ve stavu pružinově tvrdém, tj. měly by mít tyto pevnostní charakteristiky: Rm = 550 - 650 MPa, Rp02 =  min. 510 MPa, tvrdost podle Vickerse 180 - 210 HV a podle Brinella 170 - 200 HB.

CuSn6

složení [hmotnostní procenta]
Cu Sn P Ni Zn Fe Pb ostatní celkem
zbytek 5.5-7.0 0.01-0.35 do 0.3 do 0.3 do 0.1 do 0.05 do 0.2

Materiál, ani stav fosforbronzového plechu K&S jsem nezjistil, totéž platí pro pásy Albion Alloys.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

FB pásy
FB plechy

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] [ Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] Mosaz Ms ] K&S ] Albion Alloys ] Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.