g
Mosaz Ms

 

 

Mosazné tyče profily a plechy - výrobky řady Ms

Široký sortiment převážně mosazných materiálů, které nabízíme v "řadě výrobků Ms" dovážíme z Německa. Kromě profilů, tyčí a trubek zde naleznete i plechy.


Ukázka široké nabídky mosazných profilů prodávaných v řadě Ms. Mezi vyfotografovanými profily je i trubka průměru 1 mm (vpravo nahoře) a U 1 x 1 mm (pod ní).

provedení

Materiály z této řady jsou dodávány v - řekněme - hutní podobě. Na rozdíl od výrobků Albion Alloys, nebo K&S nejsou výrobky "Ms" balené, konce profilů a tyčí zde nemusí být kdovíjak čistě opracované, na profilech může v menší míře spočívat mastnota a další špína po obrábění. Plechy nejsou kryté ochrannou fólií a tak se na jejich ploše mohou vyskytovat jemná poškrábání.

Profily, tyče a trubky dodáváme standardně dělené po 0.5 m, ale většina sortimentu je na přání běžně dostupná i v metrových kusech. Větší objednávky běžně odesíláme rovnou v metrových délkách (i bez předchozí konzultace se zákazníkem - viz také komentář zde).

katalog

Katalog je dostupný ve formátu pdf, výrobky řady Ms jsou v něm uvedeny společně s výrobky K&S. Dále je možno nabídku procházet přímo na stránkách, je rozdělena na jednotlivé skupiny výrobků. Profily si nejlépe vyberete podle tvaru průřezu (na konci jsou přidané plechy):

U těchto ikon standardně dodržujeme barvy podle použitého materiálu. Zde převládající žlutá barva označuje mosaz.

Odkazy stejného vzhledu jsou i na úvodní stránce modelářských materiálů.

přeznačení 2012

Až do srpna 2012 jsme tento celý, převážně mosazný sortiment, dodávali s označením "Ms". Zkratka "Ms" byla použita na místě, kde v ostatní nabídce uvádíme název (zkratku) výrobce. Fungovalo to tak docela dobře, ale to Ms (jinak zkratka mosazi, jako materiálu), bylo přece jenom u nemosazných výrobků trochu matoucí. Od srpna 2012 proto bylo "Ms" u nemosazných výrobků nahrazeno zkratkou příslušnou danému materiálu. Jde zatím hlavně o plechy - měděné (Cu), hliníkové (Al) a fosforbronzové (FB) a ještě také o ocelové struny (Oc). V objednávkách můžete nadále uvádět původní označení, to zůstává natrvalo souběžně platné. Číselná část označení se neměnila a čísla zůstanou unikátní přes celý sortiment "Ms" i nadále. Pokud přejímáte naše označování do svého systému a tato změna se vám nehodí, můžete ho bez obav trvale ponechat v celém rozsahu pouze se zkratkou "Ms", jako tomu bylo až dosud i zde. Celý tento soubor výrobků bude nadále označován souhrnným názvem "výrobky řady Ms", bez ohledu na ostatní zahrnuté materiály.

Rádi uveřejníme zprávy o tom, co pěkného jste z mosazných profilů postavili vy. Prozatím máme jen jediný příspěvek, který pojednává o stavbě mosazného pojezdu pro parní lokomotivu.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

Sleva profily
Sleva plechy

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] [ Mosaz Ms ] K&S ] Albion Alloys ] Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.