g
Ohýbačky

 

 

Ohýbačky na dráty a kulatinu

Výrobky K&S Engineering

Jednoduchý nástroj určený k ohýbání drátů, kulatiny, případně i některých tyčí nepravidelného průřezu. Slouží nejen k provádění jednoduchých ohybů, ale také k vinutí šroubovic. Dodává se ve dvou velikostech, my si zde zatím představíme jen větší z obou provedení.

velká ohýbačka drátů a tyčí K&S 326

Velká ohýbačka je vhodná pro ohýbání materiálu o průměru 3.2 - 6.3 mmJednoduchá kotoučová řezačka na trubky malého průměru. Pracuje se s ní takto: řezaná trubka se vloží do řezačky, stavěcím šroubem se k ní přitáhne řezací kolečko a pak se s trubkou (nebo řezačkou) za postupného utahování stavěcího šroubu otáčí tak dlouho, až je přeříznutá.


Celkový pohled na kolečkovou řezačku K&S 296.

Výrobce udává rozsah použití od ø1.6 mm do ø16 mm, ale větší průměr než cca 13 mm do ní nedostanete. Je určena pro řezání tenkostěnných trubek z mosazi, mědi a hliníku.

Řezačka je maximálně zjednodušená. Hlavní díly jsou z kvalitních plastů. Kromě samotného řezacího kolečka je kovový ještě stavěcí šroub s vratnou pružinou. Proti řezacímu kolečku nejsou rolny, po kterých by se řezaná trubka odvalovala, jako tomu bývá u větších řezaček, ale jen klínové vybrání v plastovém dílu, do kterého trubka zapadne. Aby se snížilo tření při otáčení trubky v řezačce bez kladek, je příslušný díl vyroben z nylonu. Pro lehké řezání takové zjednodušení vyhovuje.

Řezačka by měla dobře posloužit, nebude-li přetěžována, tj. doporučuji především vyhnout se řezání trubek s tloušťkou stěny větší než 0.5 mm a trubek z jiných než barevných kovů. Řezání trubek až do největšího průměru, který jde vůbec do řezačky vložit, by nemělo vadit, pokud bude dodržena podmínka jejich tenkostěnnosti.


Detail řezacího kolečka.


Řezačka s mosaznou trubkou (téměř) největšího zpracovatelného průměru.


Další pohled na řezačku č.kat. K&S 296.


Řezačka s mosaznou trubkou (téměř) největšího zpracovatelného průměru.
V této podobě se řezačka prodává.

Aktuální nabídku těchto nástrojů najdete v ceníku nářadí.

nahoru

 

 

Home ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.