Podlahy dřevěné

 

Dřevěné podlahy MBS

samolepící

pro modeláře a hračičky

Výrobky MBS

Modelová podlaha z prken. Nikoli hrubá podlaha vagónu nebo skladiště (jak nabízíme v jiné části těchto stránek), ale modelový parket z leštěného dřeva. Deska MBS může modelovat zámeckou podlahu skládanou z vybraných tvrdých dřev s krásnou kresbou, nebo její soudobou napodobeninu v podobě laminátové plovoucí podlahy, která se vyrábí v neuvěřitelném sortimentu (často velmi věrohodně vyhlížejících) vzorů dřev. Výrobek MBS může být použit na modelování interiérů architektonických modelů, na pokojíčky pro panenky, apod. "Podlahová prkna" lze také použít na obkládání modelového nábytku, stěn a dalších povrchů. Další možná uplatnění jsou na vás.

číslo katalogu

druh dřeva (barva)

formát

cena

ukázka

MBS

WF12WL

ořech

160 x 300 mm

250 Kč

Modelová dřevěná podlaha MBS je tvořena plastovou deskou tloušťky 1 mm. Její vrchní (pohledová) strana imituje dřevěný povrch - a to nejen potiskem, ale i strukturou povrchu - jsou zde vytvořeny docela jemné vrypy naznačující léta a umocňující výsledný vzhled podlahy. Celá deska je podélně předřezaná na prkna šířky 7 mm (katalog MBS uvádí 6 mm, ale měřil jsem to a je tu skutečně 23 prken po 7 mm a přesná šířka desky je rovných 161 mm). Desku je možné použít vcelku (nebo ve větších kusech) protože dokud se prkna od sebe neodlomí, tak drží pohromadě - a řezy dělící plochu na jednotlivá prkna nejsou skoro vůbec vidět. Nebo je možné desku snadno rozdělit na jednotlivá prkna - stačí je lehce odlamovat ohnutím směrem dolů. Prkna jsou dlouhá přes celý formát desky (300 mm) a podle potřeby si je zkrátíte na požadovanou délku.

Spodní strana desky je opatřena lepidlem s krycí fólií, takže dřevěnou podlahu na místo určení připevníte snadno a rychle jako samolepku. Vrchní strana desky je opatřena ochrannou krycí fólií, aby se "dřevěný" povrch nepoškodil při řezání desky. Ochranná fólie je nařezaná stejně jako prkna, takže zůstává na místě i při rozdělení desky na jednotlivá prkna. Sloupnete ji teprve až budete přesvědčení, že ji už nepotřebujete.

Podlaha se od výrobce dodává v pěti provedeních - ořech, borovice, dub, javor a mahagon. My tady na zkoušku prozatím nabízíme jen ořech, pokračovat budu až podle zájmu.

Desky jsou míněny zejména pro použití v měřítku 1 : 12, ve kterém se staví asi nejvíce modelů interiéru a nábytku, ale vzhledem ke svému charakteru jsou na konkrétní měřítko vázány velmi volně a lze je použít pro široké rozpětí měřítek. Pokud bychom jedno "plastové prkno" (7 mm široké) brali jako parketu, odpovídá to zhruba měřítku 1 : 10, pokud by to měla být šířka desky plovoucí podlahy, bylo by odpovídající měřítko asi 1 : 25.

Na jednu věc ale u MBS trochu zapomněli, a to na měřítko dřevěného motivu (viz následující obrázek). Kresba dřeva nebyla dostatečně zmenšena (pokud vůbec), což vypadá při použití v menších měřítkách (na větší ploše) poněkud nepatřičně. Na druhou stranu se ale takový postup hodí k modelům zhotoveným ze skutečného dřeva, kde kresbu dřeva jaksi z principu zmenšit nelze.


Celkový pohled na desku (ořech). Dělení na jednotlivá prkna není vůbec vidět. Obrázek je trochu zesvětlen, aby bylo lépe vidět napodobení struktury dřeva. Deska je ještě opatřena krycí fólií, což jednak snižuje kontrast obrázku, jednak to na fotografii způsobuje nežádoucí lesk. To co vypadá jako rýha v pravé polovině snímku je jen vlnka na krycí fólii.


Pokud se deska prohne - vyhrbí do oblouku, ukážou se spáry mezi jednotlivými prkny. Jedno z prken na obrázku má sloupnutou krycí fólii.


Takto lze z podlahové desky odloupnout jedno prkno (prkno přitom zůstává chráněné krycí fólií, která je i na tomto obrázku částečně vidět).


Pohled na okraj a spodní plochu desky. Samolepící povrch je schovaný pod žlutým krycím papírem - ten se samozřejmě při lepení odloupne a zahodí.


Takto se dřevěné podlahy MBS prodávají.

Objednávky posílejte na naši adresu, (podrobněji na stránce "obchod"). Nezapomeňte se seznámit s obchodními podmínkami.

nahoru
Desky MBS
Řetězy
Ploty z pletiva
Koberce
Podlahy dřevěné
Postavičky
Schody
Světlíky

 

 

Home ] Desky MBS ] Řetězy ] Ploty z pletiva ] Koberce ] [ Podlahy dřevěné ] Postavičky ] Schody ] Světlíky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.