g
Magna-visor

 

 

Zvětšovací brýle Magna-visor

výrobek Proedge

Pracovní brýle se zvětšovacím sklem jsou užitečnou pomůckou pro každou drobnou činnost. Lépe vidíme detaily a ruce přitom zůstávají volné na práci. Uplatnění najdou nejen v modelářství - také ve veškeré jemné mechanice a v mnoha dalších hračičkovských oborech. Hodit se mohou všem sběratelům drobných předmětů, v bižuterii, rytectví, při tvorbě miniatur, ale třeba i pěstitelům drobných rostlin a živočichů.


Šedé provedení brýlí Magna-visor (barva je tak trochu do béžova).

Brýle se na hlavu nasazují jako jakási zapínací čelenka. Vzadu je suchý zip, který je dost dlouhý, aby posloužil lidem s různě velikou hlavou. Přední část se zvětšovacími skly je sklopná. Můžeme tedy (i při brýlích nasazených na hlavě) pracovat s volným pohledem, bez zvětšení, skla se stínítkem přitom ční vzhůru, šikmo nad čelem.

Brýle Magna-visor jsou vybaveny několika zvětšovacími skly, takže při práci s nimi můžeme používat různá zvětšení. Základní skla jsou ve stínítku napevno, poskytují širokoúhlý pohled a výrobce udává jejich zvětšení hodnotou 2.2x. Toto zvětšení je vhodné pro běžnou práci a budete ho používat nejčastěji. Poskytovaný obraz je ostrý a bez velkého zkreslení víceméně v celém dosahu rukou a (jak už bylo zmíněno) v širokém rozsahu úhlů - tj. po celém pracovním prostoru připadajícím v úvahu při drobné práci. Shora jsou skla kryta stínítkem, v podobě jakéhosi kšiltu. Stínítko zabraňuje nežádoucím odrazům na sklech od shora přicházejícího světla (lustr, Slunce...).

Dvě další sady skel jsou sklopné a umožňují dosáhnout vyššího zvětšení (v kombinaci se skly základními - pevnými). První z nich jsou umístěna uvnitř, pod stínítkem. V pracovní poloze jsou sklopená hned za základními skly, pokud je nepotřebujete, vyklopí se nahoru, pod stínítko. Stejně jako základní skla, jsou i tato pro obě oči, tj. binokulární. Jejich zvětšení se udává hodnotou 1.1x, oproti základním sklům jde tedy o nepříliš velkou změnu. Podstatné je ovšem omezení hloubky ostrosti, při použití tohoto zvětšení poskytují brýle ostrý obraz jen v prostoru cca 8-15 cm od brýlí (alespoň pro moje oči). Druhým a posledním sklem je jediná čočka, otočně upevněná vně brýlí, před pravým okem (mělo by být možné přešroubovat ji k oku levému). Zvětšení této čočky se udává hodnotou 1.5x. Oblast ostrého obrazu se při jejím použití přibližuje na vzdálenost asi 5 cm od brýlí.

Dohromady máme k dispozici čtyři možné kombinace čoček, tj. čtyři hodnoty zvětšení: Samotná pevná skla, pevná skla v kombinaci s jedněmi, nebo druhými skly sklopnými a nakonec všechna skla dohromady. Poslední kombinace dává největší zvětšení 4.8x.

Pořád tady píšu o zvětšovacích sklech, ale je třeba poznamenat, že všechny optické členy v brýlích jsou vyrobeny z čirého akrylátu. Také většina ostatních dílů brýlí je z plastu (až na kovové šroubky a nýty), takže jsou příjemně lehoučké (celková hmotnost brýlí je kolem 100 g). Brýle jsou dostupné ve třech barevných provedeních - černém, šedém a fialovém.

Pro čištění akrylátových skel používejte líh, vodu, nebo jiná neagresivní čistidla a jemný bavlněný hadřík. Pracujte přitom opatrně, i nejtvrdší plasty se (ve srovnání se sklem) poškrábou velice lehce.


Pohled na brýle Magna-visor zepředu. Všechny čočky jsou zde v pracovní poloze.


Pohled pod stínítko. Také na tomto obrázku jsou všechny tři sady skel v pracovní poloze.


Jiný pohled pod stínítko. Sklopná zvětšovací skla jsou na tomto obrázku vyklopena nahoru, mimo pracovní polohu.


Tento detail ukazuje především provedení čelní opěrky.


Zapínání na suchý zip v temenní části brýlí.


Příklad pohledu přes pracovní brýle (a pro srovnání i trochu mimo ně).


Černé brýle Magna-visor zabalené tak, jak se prodávají. Zde, pravda, se značkou Excel, nikoliv Proedge, ale to není podstatné (jak je vysvětleno jinde).


Tři barevná provedení brýlí Magna-visor.

Pracovní brýle Magna-visor najdete v ceníku nástrojů Proedge po katalogovými čísly Pro 60020-60022.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] [ Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.