g
Skalpel C607

 

 

Tužkový skalpel C607 s vysunovacím břitem

výrobek Proedge

Skalpel vzhledově připomíná propisku a vysunování čepele se jako u propisky také provádí. Je možné jej zaklesnout za okraj kapsy. Násadka má průměr 9 mm a délku cca 140 mm. Dolní část násadky je kovová (s vroubkováním pro lepší držení v ruce), zbytek je z plastu - střední část je osmiboká, horní konec je válcový. Šikmé ostří čepele měří necelých 6 mm.


Skalpel C607 v pracovní poloze (s vysunutou čepelí).

Skalpel s neobvyklým označením C607 doplňuje počet vysunovacích skalpelů Proedge na trojici. Od typů č. 47 a 48 se v lecčem odlišuje. Na první pohled se sice také podobá propisce, ale především upevnění čepele je řešeno jinak. Čepel je sevřena v dvoudílné plastové kleštině a vyměňuje se při maximálně zatlačeném ovládání skalpelu. V této poloze z dolní části násadky vykoukne kromě čepele ještě kousek kleštiny, která se tím uvolní a čepel je možné vyměnit - nebo otočit. Maličké čepelky (označené č. 608) jsou totiž oboustranné. Zásluhou odlišného upevnění je čepel (ve srovnání s č. 47 a 48) méně náchylná k pootočení.

C607 má ve srovnání s č. 47 a 48 také jinak řešené ovládání, takže je bezpečnější proti nechtěnému vysunutí čepele při náhodném smáčknutí kapsy. Ovládací čudlík totiž nevyčuhuje z čela horního konce násadky, ale je umístěný po jeho straně. Navíc je na něj pro vysunutí čepele potřeba poměrně silně zatlačit (možná to jde až trochu moc ztuha). Co do velikosti čepele je skalpel C607 zhruba uprostřed mezi menším typem č.48 a větším typem č.47.

Skalpel se prodává spolu s deseti náhradními čepelkami nasypanými v šikovné malé plastové krabičce. Vzhledem k tomu, že čepelky jsou oboustranné, nebudete náhradní potřebovat dříve, než po otupení 22 ostří, což je docela hodně. Potom čepelky označené č. 608 najdete v ceníku Proedge pod katalogovým číslem Pro 40608.


Rozebraný skalpel č. 47. Uprostřed výměnná čepelka a pružinka vysunovacího mechanismu.

Detaily ukazující především výměnu čepele ve skalpelu C607. Vlevo nahoře je čepel vysunutá v pracovní poloze, pod ní je maximálně vysunutá čepel, kdy ze špičky násadky vykukuje i plastová kleština. Ta je v této poloze uvolněná a čepel je možné lehce vytáhnout. Vpravo dole je prázdná vysunutá kleština, připravená k zasunutí nové čepele. Vpravo nahoře je ovládání skalpelu v poloze se zasunutou čepelí.


Ke skalpelu je přiloženo plastové pouzdro s deseti náhradními čepelkami.


V této podobě se skalpel prodává. Grafická podoba obalu se dost odlišuje od většiny ostatních výrobků Proedge.

Skalpel najdete v ceníku nástrojů Proedge pod katalogovým číslem Pro 60007. Náhradní čepelky mají označení Pro 40608.

nahoru
Skalpel 4 (410)
Skalpely 47 a 48
Skalpel C607
Paralelní skalpel

 

 

Home ] Skalpel 4 (410) ] Skalpely 47 a 48 ] [ Skalpel C607 ] Paralelní skalpel ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.