g
Paralelní skalpel

 

 

Dvojitý skalpel pro paralelní řezání

výrobek Proedge


Dvojitý skalpel má anglický obchodní název Dual flex cutter. Zde je nástroj nastavený přibližně na střední rozteč čepelí - kolem 8 mm.

Pozoruhodný nástroj se dvěma nastavitelnými čepelemi se uplatní v některých zvláštních úlohách. Ideální je pro vedení dvou souběžných řezů - vyřezávání rovného, nebo křivého pruhu stálé šířky. Lze s ním také vyřezávat přesné kružnice (špička jedné čepele poslouží stejně jako hrot kružítka, druhá čepel řeže).

Vzdálenost čepelí je plynule nastavitelná v rozmezí od 1 do 16 mm stavěcím šroubem. V krajních polohách jsou čepele navzájem dost šikmé, což může v některých případech způsobovat jistou chybu. Ideálně rovnoběžné jsou čepele při nastavení rozteče na střední hodnotu kolem 8 mm.

Dvojitý skalpel se dodává v průhledné plastové krabičce a jsou k němu přiloženy dvě náhradní čepele. Další čepele je možné objednat pod katalogovým číslem Pro 40061.


Detail čepelí upevněných na pružném třmenu se stavěcím šroubem.


Totéž z jiného pohledu.

Dvojskalpel nastavený na nejmenší a největší rozteč čepelí.


Dvojitý skalpel se prodává v průhledné plastové krabičce (na obrázku dole) a jsou k němu přiloženy dvě náhradní čepele. To celé je zasunuté do papírového přebalu (nahoře).

Dvojskalpel najdete v ceníku nástrojů Proedge pod katalogovým číslem Pro 57608.

nahoru
Skalpel 4 (410)
Skalpely 47 a 48
Skalpel C607
Paralelní skalpel

 

 

Home ] Skalpel 4 (410) ] Skalpely 47 a 48 ] Skalpel C607 ] [ Paralelní skalpel ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.