g
Pilníky

 

 

Jehlové pilníky

Výrobky Proedge

Jehlové pilníky tvoří v sortimentu Proedge menší skupinu. Pro modeláře jsou zajímavé hlavně ty nejmenší (zde níže).

Pilníky se rozlišují jmenovitou velikostí, délkou, tvarem a hrubostí. Jmenovitý rozměr je průměr rukojeti, tj. je to průměr výchozího polotovaru (obvykle kulatina) ze kterého jsou pilníky vyrobeny. Délka se většinou udává včetně rukojeti, hrubost se udává počtem seků na jednotku délky. Pilníky se většinou prodávají v sadách obsahujících různé tvary.


Jehlové pilníky Proedge - srovnání malé a střední velikosti.

sada 12 malých jehlových pilníků - č.kat. Pro 53608

Sada 12 jehlových pilníků s jmenovitým rozměrem 2 mm. Pilníky jsou včetně rukojeti 100 mm dlouhé a jsou zasunuty v měkké plastové kapse. Sada obsahuje pilníky těchto tvarů (průřezů): plochý stálého průřezu oboustranný (2x), plochý špičatý oboustranný (2x), plochý špičatý jednostranný (s trojúhelníkovým průřezem), nožový, kruhový (2x), čtvercový, trojúhelníkový, čočkovitý a úsečový (z druhé strany plochý). Alespoň to tak měla sada, kterou jsem prohlížel, výrobce tento přehled neuvádí, takže se složení sady může časem změnit.


Sada pilníků Pro 53608.


Pilníky jsou 100 mm dlouhé.


Detail různě tvarovaných pilníků.

sada 12 středních jehlových pilníků - č.kat. Pro 53607

Sada 12 jehlových pilníků s jmenovitým rozměrem 3 mm. Pilníky jsou včetně rukojeti 140 mm dlouhé a oproti výše uvedeným menším pilníkům mají hrubší sek, takže se tak snadno nezanášejí. Prodávají se zasunuté v měkké plastové kapse. Sada obsahuje pilníky těchto tvarů (průřezů): plochý oboustranný (2x), nožový (2x), kruhový (3x), čtvercový (2x), trojúhelníkový a úsečový (z druhé strany plochý - 2x). Alespoň to tak měla sada, kterou jsem prohlížel, výrobce tento přehled neuvádí, takže se složení sady může kus od kusu měnit.


Srovnání obou sad pilníků - vlevo sada malých pilníků Pro 53608 (popsaná výše), vpravo (zde popisovaná) sada středních pilníků Pro 53607.


Pilníky jsou 140 mm dlouhé.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] [ Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.