g
Svěrky šroubovací

 

 

Šroubovací svěrky

výrobky Proedge


Přehled svěrek Proedge - shora č.kat. Pro 70060, 12333 a 12444.

V nabídce Proedge najdeme dvě velikosti jednoduchých plastových svěrek, které jsou vhodné zejména pro lepení nezatížených spojů a dále dokonalejší rychlosvěrku, která uspokojí i náročnější uživatele. Bližší popis jednotlivých typů následuje.

plastové svěrky - malá Pro 12333 a velká Pro 12444

Jednoduché plastové svěrky pro jednoduché úkoly. Jedna čelist je pevně spojená s pravítkem, druhá je posuvná a ve zvolené poloze se zajišťuje klínovou pojistkou. Čelisti jsou ploché, s trojúhelníkovým vybráním, které rozšiřuje možnosti použití (umožňuje upínat kulatinu, předměty s drobným výstupkem, trojúhelníkové a jiné předměty za hranu atd.).

Svěrky se vyrábějí ve dvou velikostech. Malá svěrka Pro 12333 má čelisti 25 mm dlouhé a jejich maximální rozevření je 85 mm, velká svěrka Pro 12444 má 50 mm dlouhé čelisti a maximální rozevření 180 mm. (Uvedené hodnoty jsem měřil. Na obalu jsou od výrobce trochu jiná čísla, ale ta jsou nepřesná, jak to už s rozměry vyjádřenými v palcích bývá.)

Svěrky jsou vhodné spíše pro menší sílu sevření. Typickým použitím je zajištění lepených dílů ve správné poloze (do zaschnutí lepidla). Je to ideální pomůcka např. pro stavbu domečků k modelové železnici, ale i pro další plastikové modely. Lepené díly by k sobě měly dobře lícovat i ve volném stavu - ještě před nasazením svěrky. V případě lepení předepjatých dílů je vhodnější použít následující, dokonalejší typ svěrky.

Výhodou celoplastových svěrek je také jejich nízká hmotnost. Znáte to - nasadíte svěrku na lehoučký model a pak musíte řešit, kde co podepřít, aby se to celé nepřevrátilo a také aby třeba asymetricky nasazená svěrka nezkrucovala vlastní vahou díly, zatímco lepidlo mezi nimi tuhne.

Svěrky se prodávají balené po dvou kusech stejné velikosti. Jsou také součástí některých větších sad nářadí. Nízká cena je dalším doporučením nástroje užitečného v mnoha méně náročných situacích.


Plastové svěrky Proedge - velká (Pro 12444) a malá (Pro 12333).


Detail čelistí velké svěrky.

Klínová pojistka plastové svěrky v poloze odjištěné (vlevo) a zajištěné (vpravo).


Detail otevřených čelistí malé svěrky Pro 12333.


Svěrky se prodávají po dvou kusech stejné velikosti - zde menší typ Pro 12333.

rychlosvěrka s nastavitelnou silou sevření - Pro 70060


Ruční vrtačka Proedge 56003.

Ve srovnání s předchozím typem podstatně dokonalejší svěrka, která dobře poslouží i v náročnějších úlohách. Výhodou je především vynikající způsob nastavení přítlačné síly. Při větší síle sevření pak oceníte i robustnější konstrukci. V neposlední řadě je výhodou i rychlejší a jednodušší práce a to, že při ní máte volnější ruce.

Svěrka má 35 mm dlouhé čelisti s maximálním rozevřením 100 mm. Čelisti jsou plastové, vroubkované, bez tvarových vybrání.

Stejně jako u předchozího typu je jedna čelist pevně spojená s pravítkem a druhá je posuvná. Většina dílů je z plastu, ale pravítko je ocelové - to dodává svěrce solidní tuhost. Posuvná čelist je opatřena dvěma ovládacími prvky - tlačítkem a páčkou. Tlačítko slouží pro hrubé nastavení čelistí - po jeho stisknutí se čelist zcela odjistí a je volně posuvná. Při upínání předmětu najedeme s pomocí tlačítka čelistmi na dotek. Po uvolnění tlačítka pak mačkáním páčky nastavujeme sílu sevření. Rukojeť s páčkou dobře padne do ruky a s trochou citu můžete nastavit sevření docela mírné, ale i překvapivě silné. Díky tomu má svěrka široké uplatnění, může být použita na věci dosti chatrné, ale i pro stažení součástek, kterým se k sobě moc nechce. Při uvolňování svěrky použijeme opět tlačítko. Po jeho stisknutí můžeme čelisti od sebe roztáhnout až do maximálního rozevření.


Detail čelistí a ovládacích prvků.


Totéž z jiného úhlu pohledu.


Na tomto detailu je vidět provedení dosedacích ploch čelistí.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] [ Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.