Nýtovaný kotel

 

 

Kotlový vůz délky 11.9m (39’)


Vůz v barvách dráhy Pennsylvania.

předloha

Předlohou tohoto modelu je vůz General American o objemu 38 m³ (10000 galonů). Délka vozu je 11.9m (39’). Je to typický starší kotlový vůz s nýtovaným kotlem a s velkým expanzním dómem na páteřovém rámu. Velice podobné vozy vyráběla také ACF, lišily se jen provedením spodku a tak je možné s lehce přimhouřenýma očima považovat výrobek MTL i za model těchto kotlů.


Pohled na kotel ukazuje detaily dómu a drobné nýtování.


Pohled na upevnění kotle k rámu a další detaily.

model Micro-Trains

Vůz se vyrábí již řadu let a je označen řadou katalogových čísel 65000. Kotel je vyroben hezky, s jemným nýtováním a obepíná ho tenoučké madlo. Také na rámu vozu najdeme pěkné detaily. Ve své době to byl opravdu vynikající model a i dnes stále patří mezi výborné cisterny, ale v současnosti již není tak vyjímečný, výrobky této kvality dnes zvládnou i jiní výrobci, než Micro-Trains.


Většina amerických kotlových vozů patřila přepravcům a společnostem specializujícím se na provoz kotlových vozů. Železniční společnosti mívaly jen malý počet cisteren a ty většinou sloužily pro zásobování vlastních motorových lokomotiv palivem a další režijní drážní účely.

nahoru
Vysokostěnný
Výsypné
Dlouhé plošiny
Třípodlažní
Dřevařské
Nýtovaný kotel
Tříprostorový kotel
Moderní kotel ACF
Chladící
Hlubinové

 

 

Home ] Vysokostěnný ] Výsypné ] Dlouhé plošiny ] Třípodlažní ] Dřevařské ] [ Nýtovaný kotel ] Tříprostorový kotel ] Moderní kotel ACF ] Chladící ] Hlubinové ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.