Moderní kotel ACF

 

 
Univerzální kotlový vůz ACF


ADMX 29866 - vůz dopravní firmy Archer Daniels Midland Transportation Co. Série 85 vozů pro ADMX byla vyrobena v roce 1988.

předloha

Výrobní závod vagónky American Car & Foundry umístěný ve městě Milton vyrobil v roce 1974 celkem 1370 kotlových vozů (čísla 86567-87947), které americký Federální výbor dopravy klasifikoval kódem 111A 100 W-1. Jsou to univerzální kotlové vozy určené pro přepravu benzínu, petroleje, rostlinných olejů a dalších tekutin v nestlačeném stavu. Vozy jsou dlouhé 17 070 mm, mají ložný objem 113.5 m³ (30000 galonů) a uvnitř kotle může být maximální přetlak 0.7 MPa (100 psi).

Kromě uvedené dodávky vozů ACF byly vyrobeny další série vozů shodných, nebo velice podobných pro jiné zákazníky.


SHPX 205109 - vůz Shipper Car Company, vyrobený v roce 2002 a pronajatý rafinérii Premcor.


ADMX 29866 - detail čela bez ruční brzdy (tento vůz má údaje o hmotnosti i v kilogramech, asi se počítá s jeho provozem v Kanadě).

model Micro-Trains

Model byl uveden na trh v srpnu 2001 a je označen řadou katalogových čísel 110000.

Co do rozměrů vůz velmi dobře odpovídá předloze, je jen o něco málo vyšší (snad kvůli větším okolkům, jaké se používají u modelů). Kvalitně provedený nátěr a dokonalé popisy jsou u výrobků MTL samozřejmostí. Velmi pěkně a jemně jsou zpracovány všechny drobné detaily, hlavně zábradlí, madla, žebříky a armatury, vyloženě krásné jsou šprušle žebříku vedoucího na kotel.

K vozu jsou přiloženy dvě sady tabulek pro nálepky vyznačující druh přepravované chemikálie, které si na model dosazuje modelář. (Příslušné nálepky jsou v podobě obtisků údajně dostupné, ale k vozu přiloženy samozřejmě nejsou.)

Hodnocení modelu (z něhož jsem zde trochu čerpal) přinesl časopis Model Railroader v únoru 2002.


ADMX 29866 - detail čela s ruční brzdou.


Při pohledu na spodek vozu upoutá provedení brzdových armatur - velice pěkný řetěz můžete vidět na tomto detailu v blízkosti brzdového válce.

několik dalších variant modelu MTL

dráha:
zástupce vozového parku výrobce - American Car & Foundry
vůz společnosti Procor

Obrázky označené názvem firmy laskavě poskytla Micro-Trains Line Co.
Doporučujeme Vám navštívit její oficiální stránky (pochopitelně v angličtině).
 

nahoru
Vysokostěnný
Výsypné
Dlouhé plošiny
Třípodlažní
Dřevařské
Nýtovaný kotel
Tříprostorový kotel
Moderní kotel ACF
Chladící
Hlubinové

 

 

Home ] Vysokostěnný ] Výsypné ] Dlouhé plošiny ] Třípodlažní ] Dřevařské ] Nýtovaný kotel ] Tříprostorový kotel ] [ Moderní kotel ACF ] Chladící ] Hlubinové ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.