Krásné nápisy

 

 

Další krásné nápisy na nákladních vozech měřítka N

Pro ty, kdož byli zaujati nápisy na amerických nákladních vozech v měřítku N, ať už z důvodu technické dokonalosti výroby modelů Micro-Trains, nebo prostě proto, že pro českého pozorovatele jsou to věci neobyčejně exotické, přidávám několik dalších lahůdek.

Nejprve něco modernějšího:


Nápisy na bočnici celokovového zavřeného vozu délky 18.3m (60’) pro zvýšený průjezdný průřez (a tady jsem obrázek hodně zvětšil). Vůz patří společnosti Union Pacific a byl vyroben v 70. letech. Tyto vozy byly v provozu ještě v 90. letech a možná jezdí dosud...

A nyní zpět k historickým chladícím vozům, "pojízdným reklamám":


Tak například v roce 1934 si nechávala mlékárenská firma Land O'Lakes psát svůj název na bočnice chladících vozů takto. Vpravo dole si všimněte malého háčku, který sloužil na zajištění dveří v otevřené poloze... Ještě pořád jsme ve velikosti N 1:160. Fotografie celého vozu je zde.


Společnost Pacific Fruit Express, která na rozdíl od té předchozí nevozila máslo, ale ovoce, vyvedla v roce 1936 svojí firmu na bočnici vozu takto. (Pozn.: na 1cm bočnice modelu připadá 12.5 prkna.)


A firma Heinz, která nevyráběla jen kečup, ale hnedle 57 druhů potravy si na svůj chladící vůz vyrobený roku 1905 namalovala takovouhle krásnou okurku.

Bylo by toho možné publikovat ještě hromadu, ale v nejlepším je třeba přestat.

 

nahoru

 

 

Home ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.