Parní řady M SP

 

 

Parní lokomotiva řady M

Parní lokomotiva s tendrem 1'C + 2'2', neboli 2-6-0 Mogul

Je zástupcem malosériové výroby v nabídce Micro-Trains. Tyto vysoce kvalitní modely byly jednorázově vyrobeny v omezeném množství malosériovými metodami a v současnosti (2006) nejsou v nabídce. Patří k nemnoha modelům amerických parních lokomotiv, které je vůbec ve velikosti Z možné získat. Skříň je převážně kovová (mosaz), pojezd pochází od firmy Märklin. Malosériový způsob výroby s sebou bohužel přináší i jednu nevýhodu a tou je značně vysoká cena.

Lokomotiva v barvách společnosti Southern Pacific je dodávána ve třech mírně odlišných provedeních, se třemi různými čísly. Pokochejte se její krásou zepředu a zezadu a pak se zamyslete nad detaily odlišujícími jednotlivá provedení. Objednat nelze.

Č.kat. MTL 16000 - Southern Pacific č. 1798 (řada M-6a, reflektor se štítkem, tendr Vanderbilt olejový)

Č.kat. MTL 16001 - Southern Pacific č. 1785 (řada M-6a, reflektor bez štítku, tendr Vanderbilt olejový)

Č.kat. MTL 16002 - Southern Pacific č. 1681 (řada M-4, reflektor bez štítku, běžný olejový tendr)

Čtenáři nejvýznamnějšího amerického časopisu pro železniční modeláře Model Railroader v hlasování rozhodli, že lokomotiva řady M Southern Pacific od firmy Micro-Trains získala 1. místo v anketě MODEL ROKU 1998 v kategorii modelů velikosti Z.

Řada obrázků publikovaných na této stránce byla poskytnuta laskavostí firmy Micro-Trains Line Co.
Doporučuji navštívit jejich oficiální stránky, kde najdete mnohé užitečné informace (pochopitelně v angličtině). Každý měsíc jsou tam publikovány aktuální novinky.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Parní řady M SP
F7
GP9
GP35
SD40-2

 

 

Home ] [ Parní řady M SP ] F7 ] GP9 ] GP35 ] SD40-2 ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.