g
Kácov

 

 

Kolejiště Kácov - Kněževes


Celkový pohled na kolejiště Kácov.

Před několika lety koupil Martin Dvořáček z Elektroservisu Pečky rozestavěné kolejiště velikosti N. V Pečkách bylo kolejiště dokončeno a v současnosti (2005) je spolu s několika dalšími kolejišti různých velikostí ve správě zdejšího neformálního klubu železničních modelářů.

Kolejiště má rozměry 220 x 96 cm a jeho přední části dominuje nádraží Kácov s depem. Nádraží dostalo jméno podle své staniční budovy, ta je totiž modelem skutečné budovy z Posázavského pacifiku. Ale uspořádání staničního kolejiště je již volnou fantazií autora. Nádražím procházejí dva jednokolejné traťové okruhy. První je z větší části ukryt v tunelu, druhý je v krajině střední části kolejiště rozvinut do smyček, jimiž stoupá k malé stanici Kněževes, která je v pravém zadním rohu kolejiště.

Pro provoz na kolejišti je k dispozici směs vozidel, ve které převažují vozidla ČSD, pocházející většinou z malosériové výroby.


Levá část kolejiště je hodně zalesněná, ale v levém předním rohu je docela povedený náznak začátku města, které přiléhá k nádraží.


V pravém zadním rohu je za lesem Kněževes. Stanice Kácov je ovšem dominantní, ať už se na kolejiště díváme odkudkoliv.

Fotografie pro tuto stránku byly pořízeny v červnu 2004 na výstavě modelové železnice v Pečkách.

 

nahoru
O velikosti N
modely ČSD
Evropské N
Britské N
Americké N
Kontejnery N
Automobily N
Peco
Kolejivo srovnání
Korkové lože
Ceník dvojkolí
Ouklice
Peklov
Kácov
Borkovice
Zababov
Podbrezová
Líšeň
Bujanov
UP & SF
Tramvaje N
Úzkokolejky Nm

Nádraží Kácov
Kněževes

 

 

Home ] O velikosti N ] modely ČSD ] Evropské N ] Britské N ] Americké N ] Kontejnery N ] Automobily N ] Peco ] Kolejivo srovnání ] Korkové lože ] Ceník dvojkolí ] Ouklice ] Peklov ] [ Kácov ] Borkovice ] Zababov ] Podbrezová ] Líšeň ] Bujanov ] UP & SF ] Tramvaje N ] Úzkokolejky Nm ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.