g
Zavřený vůz AAR

 

 

Zavřený vůz AAR vzor 1944

předloha

Vůz tohoto provedení byl v době druhé světové války přijat Asociací amerických železnic AAR za standard pro zavřené vozy délky 12.2 m (40 stop). První vozy byly vyrobeny kolem roku 1944. Od té doby je po několik desetiletí vyráběla řada vagónek a železničních dílen a celkový počet vyrobených vozů snad ani nejde zjistit.

V roce 1964 vydaly federální úřady nařízení o odstranění střešních lávek ze všech vozů volného oběhu. Železnice dostaly lhůtu do roku 1974 ke splnění tohoto opatření. Železniční společnosti odstraňovaly lávky z vozů většinou při dílenských opravách, vozy přitom většinou obdržely i nový nátěr. Protože ve stejném období probíhala také vlna slučování původně nezávislých železničních společností, dostaly mnohé vozy při opravě již nátěr v barvách nového majitele. Zavřené vozy AAR, již bez střešní lávky, pak zůstaly v pravidelném provozu až do poloviny osmdesátých let.


Vůz dráhy Penn Central bez střešní lávky. Dráha PC je příkladem slučování železničních společností, vznikla v roce 1968 sloučením drah Pennsylvania a New York Central, ale měla krátké trvání, zakrátko (v roce 1970) byla začleněna do Conrailu. Ani ten již ale neexistuje.


Jiný pohled na vůz Penn Central bez střešní lávky.

model de Luxe innovations v měřítku 1 : 160

Pěkně provedený model, který snese srovnání s podobnými výrobky Micro-Trains (ale na rozdíl od nich nemá funkční dveře). Má jemně provedené stupačky, kolo ruční brzdy a některé další detaily. Propracování spodku je o trochu hrubší než u Micro-Trains. Podvozky včetně spřáhel jsou od Micro-Trains (možná v některých případech též od jiných výrobců). Vůz se vyrábí v provedení se střešní lávkou a bez ní, v mnoha nátěrech ze všech období jeho dlouhého a bohatého provozu.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] [ Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.