g
Maxi-Stack III

 

 

Kontejnerový vůz Maxi-Stack III


Maxi-Stack III společnosti TTX.

V osmdesátých letech se již kontejnery v Severní Americe přepravovaly ve dvou vrstvách běžně. Starší vozy ale umožňovaly přepravovat dlouhé, osmačtyřicetistopé kontejnery jen v horní vrstvě a protože tyto severoamerické delší "vnitrostátní" kontejnery v USA postupně početně přečíslily mezinárodní (délek 20 a 40 stop), nedokázaly je všechny odvozit. Řešením byla výroba nových typů kontejnerových vozů, které by byly schopné pojmout dlouhé kontejnery i do dolní vrstvy.

Vagónka Gunderson proto v roce 1989 vyvinula pětičlánkový vůz Maxi-Stack III. Může být naložen kontejnery délek 20, 24, 40, 45 nebo 48 stop v dolní vrstvě a 40, 45, 48 nebo 53 stop v horní vrstvě. O vůz byl okamžitě velký zájem a vyráběl se ve velkých sériích. V současnosti (2005) patří k nejrozšířenějším kontejnerovým vozům v Severní Americe.


Krajní článek vozu DTTX 75027.

model de Luxe innovations

De Luxe innovations vyrábí (asi od roku 2005) opravdu pěkný model tohoto pětičlánkového vozu. Hlavní rámy vozových článků jsou tvořeny přesnými kovovými odlitky, takže vůz má i v prázdném stavu dostatečnou hmotnost. Velmi pěkným detailem jsou plošinky a další pochozí lávky, které jsou zhotoveny z tenkého leptaného nerezového plechu, takže jsou opravdu průhledné. Totéž platí i o stupačkách a madlech. Vozy mají spřáhla Magne-Matic.

Vůz se prodává prázdný, bez kontejnerů, v sestaveném stavu. Krabička na pětičlánkový vůz je sice poněkud delší než obvykle, ale to by nikomu nemělo vadit.


Perfektním detailem jsou především plošinky a zábradlí z leptaného nerezového plechu. Brzdový systém by možná snesl ještě o něco jemnější zpracování.


Maxi-stack III může přepravovat i nejdelší kontejnery s délkou 53 stop. Na tomto snímku je to kontejner CSX vpravo nahoře.


Pohled dovnitř vany ukáže, jak jsou provedeny příčky na dně vozu. Na tomto snímku je jeden z vložených článků.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] [ Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.