g
Kontejnerový vůz

 

 

Kontejnerový vůz Thrall

Walthers vyrábí modely kontejnerových vozů v několika provedeních. Jednak jako jednotlivé čtyřnápravové vozy, jednak jako vícedílné jednotky. Jednotky mohou být tří-, čtyř- nebo pětičlánkové. Vozy tohoto provedení vyráběla vagónka Thrall od roku 1983, koncem 80. let byla konstrukce vozu upravena tak, aby mohl převážet nové, prodloužené kontejnery (délky 45 a 48 stop) i v dolní vrstvě alespoň ve vnitřních článcích jednotky. Po dalším přepracování konstrukce bylo toto možné i v krajních článcích. Právě tato nejnovější varianta se stala předlohou modelu Walthers.

model Walthers

pětičlánkový kontejnerový vůz Thrall

Rám vozu - vana pro kontejnery je tvořena kovovým odlitkem. Díky tomu má model (na rozdíl např. od kontejnerových vozů MDC Roundhouse) dostatečnou hmotnost i v prázdném stavu. Model rozhodně není tak detailně propracován jako výrobky Micro-Trains, nebo novější vozy Atlas a další, ale i tak zaujme svým pozoruhodným, pro nás velice exotickým zjevem. Vozy jsou dodávány v prázdném stavu (bez kontejnerů), stále ještě jsou osazeny běžnými spřáhly velikosti N. Nejběžněji jsou vozy k dostání v nátěru jejich největšího a nejznámějšího provozovatele - společnosti Trailer Train, která používá zkratku TTX (má celou řadu registračních značek, které začínají snad všemi písmeny abecedy a končí písmeny TTX - například DTTX). Společnost občas provádí drobné změny firemního stylu a tak se dva různé vozy nemusí lišit jen číslem.


Takto je pětidílný vůz naskládán v krabičce


Krajní článek.


Detail uložení dvou článků vozu na společném (Jakobiho) podvozku. Podvozek je u modelu nerozebíratelně otočně připevněn k jednomu článku vozu (na snímku je to ten vpravo), druhý článek je uložen na čepu volně a není zajištěn jinak než vlastní vahou. Toto jednoduché spojení je v provozu dostatečně spolehlivé. Při vykolejení se jednotka většinou rozloží na jednotlivé články, ale to je spíše výhoda. Na detailním snímku jsou také vidět v okolí kloubu menší metalurgické vady modelu.


Na vůz Thrall je možné nakládat osmačtyřicetistopé kontejnery i do dolní vrstvy.

Informace o aktuální nabídce stavebnic, kontejnerů a vozů a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N

nahoru
Kontejnerový vůz
Kontejnery
Kont. jeřáb
Depo
Silo
Město

Další obrázky

 

 

Home ] [ Kontejnerový vůz ] Kontejnery ] Kont. jeřáb ] Depo ] Silo ] Město ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.