g
Lokomotivy Aspen

 

 

Úzkorozchodné lokomotivy firmy Aspenmodel

Největší sortiment amerických úzkorozchodek v měřítku 1:160 dodává firma Aspenmodel Inc. Tyto vysoce kvalitní modely pro ně vyrábí malosériovými metodami Westmodel. Většina dílů je z mosazi, pohon zajišťuje motor Faulhaber, spřáhla jsou typu Magne-Matic. Modely jsou dodávány jako hotové včetně povrchové úpravy (včetně nápisů nebo bez nich), hotové v barvě kovu (mosaz přestříkaná tenkou vrstvou průhledného laku) nebo jako stavebnice. Cena těchto modelů je vůbec ta nejvyšší, pro orientaci uvádím ceny v dolarech z roku 2002.

Předlohou modelů jsou hlavně vozidla coloradských úzkorozchodných drah. Jednak proto, že v Coloradu byla nejrozsáhlejší úzkorozchodná síť z celých USA, jednak proto, že Aspenmodel v Coloradu sídlí.

Parní lokomotiva řady K-36 (1'D 1' + 2'2')

Lokomotiva je dodávána s číslem 484, na snímku vidíte provedení v barvě kovu. Všimněte si, že lokomotiva má vnější rám a protože pohon a rozvod je umístěn na vnější straně rámu, jsou na vnější straně rámu i kliky náprav s protizávažím. Hotový model stojí 890 dolarů, stavebnice 587 dolarů.

Parní lokomotiva řady K-28 (1'D 1' + 2'2')

Lokomotiva je dodávána v provedení s válcovým (č. 478), nebo s baňatým (č. 476) komínem. Opět se jedná o lokomotivu s vnějším rámem. Hotový model stojí 830 dolarů, stavebnice 568 dolarů.

Parní lokomotiva Rio Grande Southern č.74 (1'D + 2'2')

Kromě provedení, které vidíte na obrázku je model dodáván také v barvách dráhy Colorado & Southern, s lapačem jisker na komíně. Hotový model stojí 612 dolarů, stavebnice (bez pohonu) 121 dolarů.

Splašená husa č.3 dráhy Rio Grande Southern

Snižování provozních nákladů na úzkorozchodkách řešily motorové vozy. Provedení jednotlivých vozů se lišilo, byly osobní i nákladní, ale měly společnou koncepci vzhledově připomínající nákladní automobil (tahač + návěs) a společnou přezdívku - splašená husa. Hotový model stojí 548 dolarů, stavebnice 294 dolarů.

prohlídka úzkorozchodných výrobků firmy Aspenmodel pokračuje zde

Modely Aspen jsme dosud nikomu nedodávali a protože neočekávám žádný zájem ani do budoucna, nejsou v našich cenících obsaženy.

 
Řada obrázků publikovaných na této stránce byla poskytnuta laskavostí firmy Aspenmodel Inc.
Doporučujeme Vám navštívit jejich oficiální stránky, kde najdete mnohé zajímavé informace (pochopitelně hlavně v angličtině, část je též německy).
 

nahoru
Parní lokomotivy
Nákladní vozy
Příslušenství Nm
Úzký ceník
Lokomotivy Aspen

Vozy Aspen

 

 

Home ] Parní lokomotivy ] Nákladní vozy ] Příslušenství Nm ] Úzký ceník ] [ Lokomotivy Aspen ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.