g
Vozy Aspen

 

 

Úzkorozchodné vozy firmy Aspenmodel

Největší sortiment amerických úzkorozchodek v měřítku 1:160 dodává firma Aspenmodel Inc. Tyto vysoce kvalitní modely pro ně vyrábí malosériovými metodami Westmodel. Většina dílů je z mosazi, spřáhla jsou typu Magne-Matic. Modely jsou dodávány jako hotové včetně povrchové úpravy nebo jako stavebnice. Cena těchto modelů je vůbec ta nejvyšší, pro orientaci uvádím ceny v dolarech z roku 2002.

Předlohou modelů jsou hlavně vozidla coloradských úzkorozchodných drah. Vyrábějí se hlavně vozy, jaké nenajdete v sortimentu firmy Micro-Trains - tj. hlavně osobní vozy a zvláštní vozidla (sněhová fréza, pluh...), naopak klasických nákladních vozů je minimum.

Osobní vozy

Vyrábějí se tři základní typy - osobní, osobní se zavazadlovým oddílem a služební. Každý typ je vyráběn v pěti různých provedeních: Denver & Rio Grande Western (červený, žlutý nebo zelený), Colorado & Southern (zelený) a Rio Grande Southern (červený). Na obrázcích si můžete prohlédnout všechny typy, každý v jiném barevném provedení.

Vozy jsou vyrobeny z mosazi, střecha je plastová. Podvozky a spřáhla jsou z produkce firmy Micro-Trains. Hotový model stojí 148 dolarů, stavebnice 106 dolarů.

Nákladní vozy

Vůz na přepravu dřeva

Nejlevnější model úzkorozchodného vozidla z produkce firmy Aspenmodel. Hotový stojí 99 dolarů, stavebnice 54 dolarů.

Dvounápravový služební vůz dráhy Colorado Southern

Ostatní vozidla

Sněhová fréza D&RGW

Hotový model stojí 420 dolarů, stavebnice 215 dolarů.

Sněhový pluh dráhy Rio Grande Southern

Sněhový pluh dráhy Rio Grande Southern

Modely Aspen jsme dosud nikomu nedodávali a protože neočekávám žádný zájem ani do budoucna, nejsou v našich cenících obsaženy.

 
Řada obrázků publikovaných na této stránce byla poskytnuta laskavostí firmy Aspenmodel Inc.
Doporučujeme Vám navštívit jejich oficiální stránky, kde najdete mnohé zajímavé informace (pochopitelně hlavně v angličtině, část je též německy).
 

nahoru

 

 

Home ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.