g
Návěs skříňový

 

 

Skříňový automobilový návěs

model de Luxe innovations v měřítku 1 : 160

Šestnáctimetrový skříňový návěs de Luxe Innovations je vlastně stejný model jako jejich Roadrailer, jen se neprodává společně s železničními podvozky. Prodává se buďto samostatně, nebo v sadě s tahačem. O původu tahače jsem v originálním popisu modelu nic nenašel, ale nápadně se podobá tahači KW od firmy Con-Cor. Tento postup je ale celkem běžný, v sortimentu de Luxe innovations najdeme ještě jeden podobný případ, kromě tohoto vlastního modelu skříňového návěsu, prodávají také návěsy převzaté z výroby Micro-Trains.

Předlohou modelu je šestnáctimetrový (53 stop) skříňový návěs s plochými hliníkovými stěnami. Bočnice nejsou zcela ploché, vystupují z nich nízká svislá žebra, která jsou v oblastech většího namáhání rozmístěna hustěji. Tento návěs je nejběžnějším typem Roadraileru, ale stejné návěsy jezdí i ve výhradně silničním provozu (např. tak mohou dožívat návěsy, které přišly o oprávnění k provozu na železnici, ale požadavkům silniční dopravy dosud vyhovují).


Tahač KW se skříňovým návěsem.


Detail tahače. U tahače od Con-Corů si musíte zpětná zrcátka dosadit sami, tentýž model od de Luxe innovations je má již osazena.

K návěsu jsou přiloženy drobné díly, které je na něj třeba doplnit podle provozní situace, která má být modelována. Díly ve skutečnosti pohyblivé, jsou v malém měřítku vyrobeny napevno, ale ve více polohách, odpovídajících jednotlivým provozním stavům. Například jsou tu dvě sady výsuvných nožiček, krátké pro návěs spojený s tahačem a dlouhé pro návěs odstavený.


Pohled na návěs zezadu ukazuje pod vraty otvor pro železniční spřáhlo Roadraileru.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] [ Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.