g
Depo

 

 

Budovy depa

modely Walthers Cornerstone

Rotunda "Union City"


Foto Walthers.

Mohutná cihlová budova rotundy se šesti stáními je vhodná pro velké lokomotivní depo. Její vzhled je dostatečně univerzální, aby mohla posloužit pro stavbu amerického i evropského kolejiště. Úhel mezi dvěma stáními je 7.5º, v rotundě lze remizovat modely do délky 180 mm. Kombinací více stavebnic lze postavit větší rotundu - ze čtyř stavebnic je možné vybudovat půlkruhový objekt, který bude mít 24 stání.

Plastová stavebnice je doplněna obtisky. Rotundu je vhodné doplnit točnou, jak je tomu i na obrázku. Příslušnou točnu rovněž dodává Walthers a je popsána níže. Půdorysné rozměry budovy (v základním rozsahu - po sestavení jedné stavebnice) vyplývají z obrázku.

Jinou budovu rotundy, rovněž cihlovou, ale o něco málo modernější, dodává Atlas.

 

Točna


Foto Walthers.

 

Plastová stavebnice točny, vhodná v kombinaci s výše popsanou rotundou. Stavebnice neobsahuje pohon, ale točnu je možné motorizovat např. pomocí sady Walthers 942-472. Točna jmenovité délky 36.5 m je vhodná i pro největší lokomotivy (délka modelu do 230 mm). Průměr točny je 230 mm, hloubka jámy 16 mm.

Vzhled točny je dostatečně univerzální pro použití na evropských i amerických kolejištích. Evropské točny nemívají uprostřed bránu, takže ji v případě potřeby při sestavování vynecháme.

Dvoumístná výtopna


Foto Walthers.

Cihlová budova výtopny může být doplňkem areálu velkého depa, nebo může být hlavním objektem depa menšího. Budova je postavena ve stejném stylu jako výše popsaná rotunda a tak se mohou obě stavby doplňovat. Stejně jako rotundu, i tuto výtopnu je možné použít jak na americké, tak i na evropské kolejiště.

Výtopna má otevírací dveře. Délka stání je 185 mm a tak se do výtopny vejdou i opravdu velké parní lokomotivy. Půdorysné rozměry jsou patrné z obrázku, osová vzdálenost kolejí ve výtopně je 39 mm.

Informace o aktuální nabídce stavebnic a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N

 

nahoru
Kontejnerový vůz
Kontejnery
Kont. jeřáb
Depo
Silo
Město

 

 

Home ] Kontejnerový vůz ] Kontejnery ] Kont. jeřáb ] [ Depo ] Silo ] Město ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.