g
Výtopna

 

 

Výtopna

model Ratio pro velikost N

Maličká jednomístná výtopna má půdorys jen 87 x 42 mm (s podezdívkou trochu více), což odpovídá délce skutečné stavby necelých 14 m. Budova je kamenná (u nás byly běžnější cihlové nebo dřevěné výtopny, ale pár pěkných kamenných by se také našlo) a vzhled je celkem univerzální, takže se model dá použít nejen na britském kolejišti. Malé rozměry jsou výhodou pro kolejiště se stísněnými poměry, ale pozor, tato stavba se hodí jako provozní zázemí jen těch opravdu nejmenších drah. Kombinací více stavebnic by jistě bylo možné postavit větší objekt, ale pro takový účel je asi vhodnější rovnou vyjít z nějaké jiné, větší stavebnice.

Další pro naše poměry neobvyklou vlastností je, že tato remíza je průjezdná a má vrata na obou koncích. Dá se to vyřešit vhodnou dílenskou přístavbou připojenou k zadnímu štítu. A pokud trochu zfixlujete interiér a prodloužíte kolej až do dílny, vejde se do výtopny dokonce i trochu delší lokomotiva.


Výtopna sestavená (a patinovaná) podle představ výrobce. Stromy samozřejmě nejsou součástí stavebnice, ale lampa v popředí ano (foto Ratio).


Tři obrázky ukazují výlisky stavebnice. Nejmenší součástky a výplně oken jsou v igelitovém sáčku.

Ceník stavebnic Peco a Ratio je zde.

nahoru
Výtopna
Jeřáb
Příhradový most
Kamenný most
Zásobník nafty
Komín

 

 

Home ] [ Výtopna ] Jeřáb ] Příhradový most ] Kamenný most ] Zásobník nafty ] Komín ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.