g
Kontejner 20´

 

 

Dvacetistopý kontejner

Dvacetistopé kontejnery byly první, které se u nás dostaly ve větším počtu do provozu. Nejmenší mezi současnými kontejnery také nejsnáze splňují rozměrové limity a tak se s nimi setkáváme po celém světě. Všeobecně se soudí, že se tyto krátké kontejnery používají pro menší zásilky. To je většinou pravda, často jsou ale také používány pro přepravu těžkých zásilek, kdy hmotnost nákladu vyčerpá hmotnostní limit dříve, než by byl zaplněn větší kontejner (do dvou krátkých kontejnerů je možné naložit těžší náklad, nežli do jednoho dlouhého).

model de Luxe innovations

De Luxe Innovations vyrábí dvacetistopý kontejner v provedení se stěnami z trapézového plechu. Tyto kontejnery jsou zcela běžně k vidění i u nás a tak najdou uplatnění i na českém kolejišti (více o skutečných kontejnerech zde). Velice podobný model najdeme také v sortimentu Arnold.

Kontejnery jsou prodávány v mnoha barevných provedeních, obvykle v sadách po dvou kusech ve stejném nátěru, ale s různými čísly. Do kontejneru je možné vložit závaží pro dobalastování příliš lehkého vozu díky vyndavací podlaze. Kontejner nemá otevírací dveře.


Ukázka kontejnerů Hanjin a Uniglory - jména těchto dopravců uvidíte i na českých nádražích.


Dvacetistopý kontejner CAI. Container Applications International je kontejnerová leasingová firma. Pronajímá kontejnery rejdařům, například v období přechodně zvýšené přepravy, kdy nevystačí s kontejnery vlastními. Podobně pracují i firmy Textainer, Triton a další.


Pěknými popisy jsou opatřena i obě čela kontejnerů. Obrázek současně dokumentuje, že v sadě jsou vždy dva kontejnery ve stejném nátěru, ale s různými čísly.


Kontejner NOL. Neptune Orient Line bylo největší rejdařství v Singapuru. Nedávno koupilo i velkou část firmy American President Lines. NOL bylo sice větší firmou, ale jméno APL bylo ve světě známější. Proto bylo původní označení NOL opuštěno.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] [ Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.