g
Kontejner 40´ vys.

 

 

Čtyřicetistopý vysoký kontejner

Vývoj kontejnerů v poslední době dospěl ke zvětšení jejich výšky. Kontejnery pro mezinárodní dopravu mohou být nyní vysoké 2896 mm (9.5 stopy) namísto původní standardní výšky 2591 mm (8.5 stopy). Zvýšených kontejnerů rychle přibývá, můžete je vidět i na našich železnicích, kde jsou již několik let běžně přepravovány.

model de Luxe innovations

De Luxe Innovations vyrábí čtyřicetistopý zvýšený kontejner v provedení se stěnami z trapézového plechu. Do kontejneru je možné vložit závaží pro dobalastování příliš lehkého vozu díky vyndavací podlaze. Kontejner nemá otevírací dveře.

Kontejnery jsou prodávány v mnoha barevných provedeních, obvykle v sadách po dvou kusech ve stejném nátěru, ale s různými čísly. Mnoho z těchto kontejnerů je běžně k vidění i u nás a tak najdou uplatnění i na českém kolejišti.


Cronos patří ke kontejnerovým leasingovým společnostem.


Srovnání výšky standardního a zvýšeného kontejneru. Podobný obrázek výškových schodů na skutečných kontejnerech můžete denně vidět i na našich drahách.


Firma American President Lines se zapsala do dopravních dějin jako průkopník transkontinentálních vlaků přepravujících kontejnery ve dvou vrstvách napříč Severní Amerikou. Jinou zajímavostí byla jména jejich lodní flotily - jednotlivé lodě se jmenovaly podle amerických prezidentů. Koncem 90. let se původní APL rozdělila na část mezinárodní a na vnitrostátní dopravu po USA. Vnitrostátní dopravu po USA koupila společnost Pacer Stack Train. Mezinárodní dopravu koupilo singapurské rejdařství Neptune Orient Line, které se ale rozhodlo tuto značku zachovat a podniká dále pod staronovým jménem APL.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] [ Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.