g
Kontejner 53´

 

 

Kontejner délky 53 stop

Třiapadesátistopé kontejnery jsou (podobně jako kontejnery osmačtyřicetistopé) severoamerickou vnitrostátní záležitostí. Pro většinu kontejnerů je základním dopravním prostředkem námořní loď, ale tyto dlouhé bedny na nich nenajdete. Byly vyvinuty jako alternativa k železniční dopravě silničních návěsů. Dlouhé kontejnery, které je navíc možné přepravovat po železnici ve dvou vrstvách se ukázaly jako ekonomicky výhodnější a během 80. a 90. let postupně převedly většinu nákladů ze severoamerické kombinované dopravy do kontejnerů. Americké vnitrostátní kontejnery jsou nejen delší, ale také o něco širší - mají šířku 2591 mm.

model de Luxe innovations

De Luxe Innovations vyrábí třiapadesátistopý kontejner v provedení se stěnami z trapézového plechu. Do kontejneru je možné vložit závaží pro dobalastování příliš lehkého vozu díky vyndavací podlaze. Kontejner nemá otevírací dveře. Kontejnery jsou prodávány v řadě barevných provedení, obvykle v sadách po dvou kusech ve stejném nátěru, ale s různými čísly. Tyto kontejnery u nás nepotkáte, nejsou vhodné pro evropská kolejiště.


S příchodem dlouhých severoamerických vnitrostátních kontejnerů začala v polovině 80. let dráha CSX ve velkém měřítku nakupovat kontejnery. Zpočátku délky 48 stop, později, když se začaly používat, také ještě delší kontejnery délky 53 stop, jako je tento. Kromě vlastního parku kontejnerů je CSX také členem vnitrostátních kontejnerových poolů NACS a STAX.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] [ Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.