g
Kontejnerové lepidlo

 

 

Kontejnerové lepidlo

Jak spolehlivě udržet kontejnery přepravované v horní vrstvě na svém místě je vážným problémem i na skutečné železnici. Zatímco u opravdových kontejnerů se to řeší IBC spojkami, pro modely nalezli u de Luxe innovations řešení v podobě kontejnerového lepidla.

Lepidlo, které svou podobou připomíná jakousi gumovitou hmotu nebo modelínu lze opakovaně používat na spojování kontejnerů. Kontejnery drží pohromadě dostatečně pevně pro modelový provoz, ale lze je snadno od sebe odtrhnout rukou, aniž by přitom byly poškozeny. Lepidlo na povrchu spojovaných modelů nezanechává stopy, nenaleptává povrch, ani nepoškozuje nátěr (pokud není špatně nanesen). Bylo to zkoušeno na kontejnerech různých výrobců.

Kontejnery spojujeme tak, že oddělíme (ukroutíme) kousek lepidla a rozválíme ho do tvaru housenky dlouhé tak, jako lepený kontejner. Housenku namáčkneme na spodní, žebrovanou plochu kontejneru. Housenka by měla být tenká a po zamáčknutí by měla jen mírně přečnívat přes žebra spodní strany kontejneru. Ten potom přitiskneme na plochu, kde má držet (horní plocha kontejneru nebo podlaha vozu).

Kontejnery v dolní vrstvě většinou není potřeba lepit (kromě případů, kdy je kontejner kratší, než kapsa pro jeho přepravu (například čtyřicetistopý kontejner v osmačtyřicetistopé kapse). Kontejnery v horní vrstvě je naopak vhodné lepit vždy, vyjma jediného případu - osmačtyřicetistopého kontejneru na voze Twinstack - ten  by měl držet i bez lepení.


Kontejnerové lepidlo.

Informace o aktuální nabídce modelů de Luxe innovations je rozdělena na dvě části. Kontejnery a související zařízení (kromě vozů) najdete v ceníku kontejnerů, ostatní výrobky (včetně kontejnerových vozů) v ceníku amerických modelů velikosti N 

nahoru
Polokatalog
Kontejner 20´
Kontejner 40´
Kontejner 40´ chl.
Kontejner 40´ vys.
Kontejner 45´
Kontejner 48´
Kontejner 53´
Twinstack
Maxi-Stack III
RoadRailer
Zavřený vůz AAR
Vůz na štěpky
Twin Tub
Návěs kontejnerový
Návěs skříňový
Kontejnerové lepidlo

 

 

Home ] Polokatalog ] Kontejner 20´ ] Kontejner 40´ ] Kontejner 40´ chl. ] Kontejner 40´ vys. ] Kontejner 45´ ] Kontejner 48´ ] Kontejner 53´ ] Twinstack ] Maxi-Stack III ] RoadRailer ] Zavřený vůz AAR ] Vůz na štěpky ] Twin Tub ] Návěs kontejnerový ] Návěs skříňový ] [ Kontejnerové lepidlo ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.