g
Arnold

 

Arnold

modely pro velikost N

Značka Arnold v současnosti patří společnosti Lima v likvidaci

Značka Arnold stála u samých počátků modelové velikosti N. Před několika lety se firma dostala do potíží a byla odkoupena společností Lima. Výroba se přesunula do Itálie. Přitom se pod značku Arnold dostaly i výrobky dalších, dnes již zaniklých značek modelové velikosti N - Rivarossi, Lima a Minibahn. V současnosti bojuje o přežití celá společnost Lima. Podnik je v likvidaci, což ale podle vyjádření zástupců Limy v Itálii zas tak moc neznamená. Výroba i prodej dále běží, dokonce jsou uváděny další novinky (ale většinou ve velikosti H0, která je prodávána pod značkami Lima a Rivarossi). Protože Arnold je nyní asi jedinou evropskou značkou, která ve velikosti N nabízí poměrně široký a přitom opravdu docela mezinárodní sortiment (tj. nejen modely německých vozidel, i když ty převažují), rozhodl jsem se jej začlenit do své nabídky. Pro začátek tu mám nějaká převážně francouzská vozidla, ale nebudu se zdráhat přidat sem i to Německo.

ceny

Ceny evropských modelů jsou tradičně vyšší, než u modelů z jiných částí světa. My prodáváme modely Arnold pro začátek za ceny, které se včetně DPH zhruba rovnají doporučeným cenám Arnold, které jsou ale bez DPH. takže tu DPH jakoby ušetříte. Přesto to není žádná láce. Jak to půjde dělat dál uvidíme. Aktuální ceny najdete v ceníku.

Objednat si můžete prakticky cokoliv z nabídky Arnold, i to co tu není uvedeno. Budete-li rychlí, a trefíte-li se do těch správných položek, je tu šance na nějaké slevy. Stále je v platnosti katalog 2003, další nový nebyl vydán. Pro alespoň hrubý přehled uvádím, že v nabídce Arnold jsou například tyto známé lokomotivy: švýcarský Krokodýl Ce 6/8 II a posunovací Ee 3/3, německé parní řady 01, 01.5, 18 201 / 02 0201 (ta jezdila i u nás na okruhu), 05, 10, 61 (proudnicová tendrovka) 75, 77, 78, 95, 96 (osminápravová malletka), dále motorové Köf, V100, elektrické E 10, E19 , 103, 111, 116, 127, 143, 152, rakouské 1042 a 1142, francouzská BB 25 000, tramvaj Düwag a berlínský S-bahn.

Jednotka řady 403 DB (ICE 3)

Jednotka obsažená v základní sadě Arnold sestává z koncového vozu 1. třídy (řada 403.0), transformátorového vozu 1. třídy (řada 403.1), transformátorového vozu 2. třídy (řada 403.6) a koncového vozu 2. třídy (řada 403.5). Transformátorové vozy mají sběrače. Modelová jednotka má oproti skutečnosti pohon v jednom z čelních vozů (403.0), kde jsou hnány všechny 4 nápravy. Jednotku je možné prodloužit o samostatně dodávané vložené vozy.


čelní vůz řady 403.0 v sobě v případě modelu ukrývá pohon.


Detail čela jednotky.


Takto vypadá celá základní sada čtyřdílné jednotky ICE 3.

 

nahoru
Arnold
Ceník - Evropa

Habis DB
Sgjs DB
Kontejner 1C
tramvaj Düwag

 

 

Home ] [ Arnold ] Ceník - Evropa ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.