g
Y6b N&W

 

 

Rivarossi

Italský výrobce svého času vyrobil několik amerických parních lokomotiv s členěným pojezdem ve velikosti N. Kromě asi nejznámějšího Big Boye to byl ještě Challenger, zde popsaná Y6b a ještě jedna varianta malletky od modelu Y6b odvozená. V Evropě se lokomotivy prodávaly pod značkami Rivarossi nebo Lima, v Americe tyto modely prodával Con-Cor. Modely byly pěkné a během let byly postupně vylepšovány. V současnosti se bohužel nevyrábějí. Bylo mi líto nevyužít obrázky, které jsem svého času (když jsem měl uvedený model krátce doma) pořídil a tak jsem udělal tuto stručnou stránku o lokomotivě řady Y6b N&W.

Y6b Norfolk & Western

Lokomotivy řady Y6b se vyráběly v době druhé světové války. Jsou to stroje malletovy konstrukce s nízkotlakými válci pohánějícími přední pojezd lokomotivy. Jsou vyvrcholením vývojové řady lokomotiv malletovy konstrukce u dráhy N&W. Mezi jejich předchůdce patří mj. řada Y3 N&W, která již je samostatně popsána


Celkový pohled.

Model Rivarossi má motor v kotli a pohon na všechna spřažená dvojkolí. V současné době (2003) nelze nový model koupit kvůli potížím s výrobou u Rivarossiho.


Bok lokomotivy.


A ještě jeden pohled.

 

nahoru
Y6b N&W
Turbínovky UP
Tahač KW

 

 

Home ] [ Y6b N&W ] Turbínovky UP ] Tahač KW ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.