g
SD70MAC

 

 

Motorová lokomotiva EMD SD70MAC

model Kato v měřítku 1 : 160


Lokomotiva Alaska Railroad č. 4001.

Předlohou modelu je moderní těžká nákladní motorová lokomotiva SD70MAC se střídavým přenosem výkonu. O skutečných lokomotivách se více dozvíte na samostatné stránce, navštívit můžete také přehled výroby lokomotiv EMD.

Model Kato je věrnou zmenšeninou skutečné lokomotivy. Má plastovou skříň, uloženou na kovovém rámu, vertikálně rozděleném na dvě elektricky izolované poloviny. Pohon zajišťuje pětipólový motor se dvěma setrvačníky. Poháněna jsou všechna dvojkolí. Lokomotiva má klidný chod, ale při plném napětí jede zbytečně rychle.

Skříň má pěkně propracované detaily. Některé další díly (prosvětlená čísla lokomotivy, čelní madla a kabelové propojky vícečlenného řízení) si na vozidlo doplňuje modelář. Drobné díly stačí vtlačit do připravených otvorů, lepidlo není potřeba. Kvalitní provedení nátěru a popisů patří ke standardům výrobků Kato.

Lokomotiva je opatřena modelovými spřáhly Kato, kompatibilními se spřáhly Magne-Matic firmy Micro-Trains (spřáhla nejsou z výroby osazena rozpojovacími trny, ty jsou k lokomotivám přikládány v pytlíčku). Pro provoz na kolejištích s malými poloměry oblouků (250 mm a méně) je třeba spřáhla vyměnit za provedení s delším dříkem (ta jsou k lokomotivě přiložena).

Zpočátku byly nabízeny lokomotivy v barvách těchto železničních společností: Burlington Northern Santa Fe, Conrail a CSX. V současnosti se prodávají i další varianty - např. Alaska Railroad nebo mexická TFM, které jsou zde předváděny.


Lokomotiva Transportación Ferroviaria Mexicana č. 1602.


Detail čela lokomotivy. Za povšimnutí stojí provedení drobných nápisů a štítek výrobce. Čelní madlo a prosvětlené tabulky s číslem lokomotivy zatím nejsou dosazeny.


Kabina mexické lokomotivy (TFM 1602), zajímavé jsou droboučké instruktážní nápisy na bočnici kapoty.

Podrobnější hodnocení modelu (z něhož jsem zde mírně čerpal) přinesl časopis Model Railroader v červnu 2003.


Mexická lokomotiva TFM 1602 z nadhledu.


Další detail drobných popisků na bočnici kapoty (TFM 1602).

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N

 

nahoru
Alco PA
F3 (A+B)
SD70MAC
SD80MAC
SD90MAC
GE AC4400CW
GE P42
Budd RDC 1-4
California Zephyr
Superliner
Služební
MHC

 

 

Home ] Alco PA ] F3 (A+B) ] [ SD70MAC ] SD80MAC ] SD90MAC ] GE AC4400CW ] GE P42 ] Budd RDC 1-4 ] California Zephyr ] Superliner ] Služební ] MHC ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.