g
Alco FA-2

 

 

Motorová lokomotiva Alco FA-2

Typ FA-2 ve výrobě navázal na úspěšnou lokomotivu FA-1 (model Life-Like). V letech 1950 - 1956 bylo vyrobeno 395 lokomotiv FA-2 s jedním stanovištěm strojvedoucího a 227 strojů FB-2 bez stanoviště strojvedoucího. Více se dozvíte v přehledu výroby lokomotivky Alco.

Model Life-Like je v prodeji od roku 1993 a patří ještě k "horším" výrobkům této firmy. Je posledním z nich a můžeme na něm již pozorovat probíhající přechod značky Life-Like k vyšší kvalitě. Zatímco některé detaily jsou již propracovány velmi jemně (např. houkačka, masky podvozků), v některých partiích nacházíme typické znaky staršího přístupu k provedení modelů. Takovým znakem je zejména spřáhlo nesené na podvozku a z toho vyplývající rozsáhlý otvor v čelníku, ale také třeba dosti hrubé nýtování. Výhodou modelu je jeho nízká cena, ale v současnosti (2003) již stejně mizí z nabídky obchodníků. Na fotografiích vidíte jen modely lokomotivy FA-2, lokomotivu FB-2 jsem nikdy neměl v ruce (vlastně ani nevím, jestli ji Life-Like, vůbec kdy vyráběli).


Lokomotiva typu FA-2 v barvách dráhy Ann Arbor. (Publikovat fotografie vykolejených modelů se obecně považuje za dost těžký prohřešek, ale když ono se to stane tak snadno...)


Čelní pohled ukazuje nejen docela pěkně provedený popis lokomotivy FA-2 dráhy Spokane, Portland & Seattle, ale i některé nedostatky modelu. K těm patří hlavně již zmíněný otvor pro spřáhlo, který zcela kazí modelový vzhled lokomotivy, ale i odřená barva v okolí čelního reflektoru - její odření způsobuje nevhodná konstrukce krabičky.


Další pohled na lokomotivu dráhy Spokane, Portland & Seattle ukazuje střechu a zadní čelo lokomotivy typu FA-2.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru
Sedlová tendrovka
Y3 N&W
Alco FA-1
Alco FA-2
Alco PA
E8 A/B
F40PH
GP18
GP20
SD7/9
SW8 a SW1200
Erie-built
Nákladní vozy

 

 

Home ] Sedlová tendrovka ] Y3 N&W ] Alco FA-1 ] [ Alco FA-2 ] Alco PA ] E8 A/B ] F40PH ] GP18 ] GP20 ] SD7/9 ] SW8 a SW1200 ] Erie-built ] Nákladní vozy ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.