g
Mikádo USRA

 

 

Parní lokomotiva Mikádo USRA

model značky Model Power v měřítku 1 : 160

Je jedním z řady modelů severoamerických parních lokomotiv vyráběných pod značkou Model Power ve spolupráci s firmou Mantua. Mikádo USRA bylo uvedeno na trh někdy kolem přelomu let 2004-2005. Předlohou modelu je další z typů jednotných lokomotiv, které do výroby zavedla USRA (United States Railroad Administration) v době první světové války a bezprostředně po ní.


Celkový pohled na model v provedení dráhy Chicago & North Western.

Pěkný model s mnoha detaily má základní díly kovové. Kovové jsou hlavní rám a skříň (kotel) lokomotivy. Skříň tendru a různé drobné součástky jsou plastové. Motor je umístěn v budce a šnekem pohání přes ozubená kola zadní tři spřažená dvojkolí. První spřažené dvojkolí je poháněno spojnicemi. Odběr elektřiny provádějí všechna spřažená dvojkolí (oboustranně) a také všechna dvojkolí tendru (každý podvozek na jedné straně).

Lokomotiva je nabízena v provedení mnoha železničních společností, zatím nejsem schopen posoudit, do jaké míry oprávněně. Srovnávací fotografie různých provedení (jen těch variant, které prošly mýma rukama), jsou na zvláštní stránce.


Mikáda USRA v barvách čtyř různých železničních společností.


Detail přední části - lokomotiva Pennsylvania 9615.


Detail rozvodu - za pozornost stojí pěkný dvoupravítkový křižák, ale i další díly. Lokomotiva Canadian National Railway.


Detail budky a skříňového kotle - lokomotiva Atchison, Topeka & Santa Fe.


Tendr - lokomotiva Pennsylvania 9615.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru

Další obrázky

 

 

Home ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.