g
Lokomotivy

 

 

Peco - lokomotivy a vozy podle britských předloh

Peco je tradiční výrobce známý především širokým sortimentem kolejiva pro různá měřítka. Zde se ale zaměříme na modely britských železnic pro velikost N (1 : 148).

Přehled podrobněji zpracovaných výrobků:

typ výroba od roku poznámka
lokomotivy 2251 GWR (nákladní Collett) 2007  
nákladní vozy
široký sortiment vozů   časem možná něco napíšu

o modelech vozidel Peco

Peco již dlouhá léta nabízí obstojný výběr britských nákladních vozů. Sortiment je poměrně ustálený, novinek bývá minimálně a většinou to jsou jen další barevné varianty stávajících vozových typů. Část vozů v sortimentu modeluje období Velké čtyřky, další patří do novější doby. Na první pohled zaujmou především pestrobarevné historické vozy privátních přepravců. Zpracování detailů i provedení nápisů je na výborné úrovni.

Všechno to jsou vozy dvounápravové a kromě několika nejnovějších typů také velice krátké. Nákladní vozy Peco mají sice klasická spřáhla velikosti N, ale se zvláštním zavěšením (bez pružinky). To mimo jiné umožňuje docílit kratší vzdálenost mezi vozy. Řešení se mi ale nezdá příliš spolehlivé, vozy se mi často rozpojují, k čemuž jistě přispívá i jejich velice nízká hmotnost. Vozy mají plastová dvojkolí, plná nebo paprsková.

Peco samostatně nabízí i některé díly vozů a také celé vozy v podobě stavebnic. V nabídce jsou také stavebnice vozů (a lokomotivních skříní) pro úzký rozchod Nm. Tyto výrobky se mi ale přes veškerou snahu dosud nepodařilo koupit.

Novinkou v nabídce Peco jsou lokomotivy. Nevím, jestli je Peco již někdy v historii vyrábělo, ale v katalogu je určitý náznak - o novém výrobku se píše, že je to "první lokomotiva po 30 letech". První model je velice vydařený a můžete si o něm přečíst více. Další lokomotivy ale Peco (podle prohlášení z počátku roku 2009) nechystá.

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku britských modelů velikosti N.

nahoru
Kolejivo Peco
Přestavníky
Lokomotivy
Stavebnice Peco
Stavebnice Ratio
Ceník kolejí Peco
Ceník Ratio a Peco

2251 GWR

 

 

Home ] Kolejivo Peco ] Přestavníky ] [ Lokomotivy ] Stavebnice Peco ] Stavebnice Ratio ] Ceník kolejí Peco ] Ceník Ratio a Peco ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.