g
PCC

 

 

Tramvaj PCC

model Bachmann v měřítku 1 : 160

Tohle je asi nejznámější tramvaj velikosti N. Skoro se mi ani nechce používat pro tu věc slovo model, zpracování tramvaje je velice hrubé. Skříň má silné okenní sloupky a nezasklená okna, za okny je kovový hlavní rám tramvaje a na něm jsou nakresleny siluety cestujících. Podvozky jsou zjednodušeny, tyčový sběrač je nesklopný a neotočný a je vyrobený z jediného plastového výlisku (navíc krabička je konstruována tak, že se v ní ohýbá). To celé se po kolejích řítí zběsilou rychlostí a předhání většinu ostatních lokomotiv velikosti N. I když vezmeme v úvahu dávný rok vzniku této hračky, tak jako model to není nic moc.

Přesto všechno je na téhle tramvajce něco, proč se mi líbí. Když se k tomu přidá velmi příznivá cena, tak proč ne. Tramvaj se vyrábí v několika různých nátěrech amerických provozovatelů.


Tramvaj PTC.


I přes hrubé zpracování jsou charakteristické rysy vozů PCC celkem vystiženy.


Jako první PCC od Bachmannů jsem v roce 1995 zkoušel tento vůz. Pacific Electric zajišťovala dopravu v Los Angeles a jeho širším okolí. Na svých tratích (stejně jako další podobné podniky) provozovala nejen tramvaje, ale i nákladní dopravu. Před lety byla bohužel zrušena. Město neprojevilo včas zájem o zachování oblíbené městské dopravy.

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku tramvají velikosti N.

 

nahoru
Malletka USRA
Brill
PCC

 

 

Home ] Malletka USRA ] Brill ] [ PCC ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.